FLAŞ HABER
Bu ne israf, ne büyük iş bilmezlik!

Ulaşımı ülkenin en kötü kentlerinden biri olmamıza karşın, İkinci Makas mevkiine yapılan çok kollu viyadük sırasında, Üzülmez Dersi üstüne üç yıl önce yapılan iki köprünün hiç kullanılmadan yıkılması, meseleye vakıf olan herkesi hayrete düşürdü.

 

Son dönemlerde her türlü hizmetten yoksun bırakılarak ülkenin en büyük köyü haline getirilen Zonguldak hava, deniz, kara ve demiryolu olmak üzere her trafiğin her türlü olanağına sahip olduğu halde, ulaşımda büyük sorunlar yaşıyor. Diğer yöntemlerinin  hiçbirini n kullanılmaz durumda olduğu kentimizde, karayollarının hem Ankara, hem İstanbul bağlantısında, günümüzün standartlarına bir türlü ulaşılamaması, her gün meydana gelen kazalar nedeniyle birçok vatandaşımızın maddi-manevi zarara uğramasına neden oluyor.  Öte yandan, bu alanda, gören herkesi şaşırtan israf da dudak uçuklatıcı boyutlara erişmiş bulunuyor. Tamamlanan pek çok işin, yanlış projelendirme, akıldışı uygulama ya da kötü işçilik nedeniyle yeniden yapılmak zorunda kalması, ala valâyla imalatı yapılan işlerin kısa süre sonra yıkılması, ya da proje değişikliği nedeniyle tümden ortadan kaldırılması büyük kamu zararlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.

 

KENTİ YÖNETENLER ÜÇ YIL SONRASINI ÖNGÖRMEKTEN ACİZ

Bunun en son örneği Zonguldak Ankara karayolunun ilk kilometrelerinde yaşanıyor. Kamuoyunda “İnağzı” ya da “Bağlık” adıyla bilinen ve yapımı tamamlanma aşamasında olan tünelleri, İkinci Makas mevkiinden Ankara karayoluna bağlayacak çok kollu viyadüğün yapımı sırasında, Üzülmez Deresi üstündeki bazı köprülerin hiç kullanılmadan yıkılması, meseleye vakıf olan herkese, “Bu ne israf, ne büyük iş bilmezlik” dedirtiyor.  2017 yılında hizmete açılan Üzülmez tünellerinin yapımı sırasında imal edilen ve her biri milyonlarca lira değerindeki köprülerin bir bir yıkılması, kenti yönetenlerin üç yıl sonrasını bile öngörmekten aciz olduğunu ortaya koyuyor. Biri Belediye Garajı (TTK’nin eski Çaydamar Şantiyesi) önünde, diğeri de Diş Hastanesi arkasındaki iki köprü, hiç kullanılmadan iş makinelerince ortadan kaldırılırken, duyarlı vatandaşlar, “Neden yapıldı, neden yıkıldı” diye soruyor. Öte yandan ortaya çıkan kamu zararıyla ilgili, kimin, ne gibi işlem yapılacağı da merak ediliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ads 3 hafta önce

türkiye değil zonguldağ klasiği!!!

banner228

KAHVALTI YAPMAK NEDEN ÖNEMLİ ?

Haberi Oku