Bu sözlerle veda etti

Genel 13.07.2021, 04:02
337
Bu sözlerle veda etti

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'nden Isparta İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Ahmet Metin Turanlı, 5 yıllık Zonguldak görevinin bitimin, bir veda yazısıyla  noktaladı.

Turanlı, şunları söyledi:

Sevgili Zonguldaklı hemşehrilerim,

Yaklaşık 5 yıldan beri emeğine emek, ekmeğine huzur katmak üzere bulunduğum “dedemin ekmek teknesi” Zonguldak’ımızdan ayrılıyorum.

Bilfiil burada yaşadığım “1719” günün (yaklaşık 10 günü dışındaki sürenin) ortalama her 18 saatinde bu şehirde yürüttüğüm mesaim esnasında; ülkeme, insanıma ve milletime sağlıkla hizmet edebilmeyi nasip eden Allah’ıma şükrediyor, buna vesile olan ve bu atmosferi kolaylaştıran sıralı tüm devlet büyüklerime saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum.

Bu süreçte insanımıza ve devletimize katkı sağlarken inancımızın ve imanımızın gereği olarak doğru, adil, şerre düşman, haine buhran, dertliye derman olabildiysem kendimi bahtiyar sayarım.

Sürekli temas halinde olduğum, duasını aldığım, talepleriyle ilgililer arasında köprü olmaktan yüksünmediğim, bu şehrin her yaştaki çocuklarını, Ali amcalarımı, Ayşe teyzelerimi; benden daha iyi sahipleneceğine  inandığım işin erbablarına emanet ediyorum.

Devlet ve millet işlerini sürdürmeye çalışırken, değerlerimin bana yüklediği sorumluluk duygusunu bazen aşırıya kaçırarak kendilerini ihmal ettiğim çocuklarıma, aileme ve onlara benim yokluğumu aratmayan kıymetli eşim Hafize hanıma özellikle şükranlarımı arz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Zonguldak insanımızın derdiyle karşılık beklemeden dertlenen, ülkemizin birliği ve dirliği mücadelemizde özellikle küresel fitneye karşı yanımızda olduğunu hissettiğim, haktan ve adaletten yana tavır alan her bir hemşehrimize teşekkür ediyor; varsa hakkımı helal ediyorum.

Yine bu süreçte bilmeden, istemeden kalbini kırdığım kimselerden ya da bir şekilde üzerime hakkı geçmiş olan insanımızdan haklarını helal etmelerini istiyorum.

Bu vesileyle emeğin başkenti Zonguldak’ta milletimizin ahlak, vicdan ve hukuk değerleriyle mutlu mesut yaşayan, helalinden ekmek mücadelesinde olan herkese gönüllerince mutlu olabilecekleri müreffeh bir yaşam diliyorum.

Ülkemizin huzuru ve refahı için içerde ve dışarda değerlerimiz için canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi de Şükranla anıyorum.

Allah devletimizi ve milletimizi korusun.

... “ve Zonguldak” Allah’a ısmarladık.

12 TEMMUZ 2021

A. Metin TURANLI

Zonguldak Emniyet Müdürü

(28.10.2016-12.07.2021)

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (1)
zonguldak halkı 3 ay önce
ZONGULDAK 5 YIL KÖTÜ YÖNETİLDİ SAYENİZDE
UMARIM GİTTİĞİNİZ YERDE KORUMA ORDUSU İLE GEZMEZSİNİZ
UMARIM EVDEN ÇIKARKEN TRAFİĞİ DURUDRUMAZSINIZ
UMARIM BELEDİYE CHP DEYSE OLUMSUZ TWEETLER TAMAZSINIZ
AKP GELİNCE SUSTUNUZ
SİZİN GİBİ EGOLU MÜDÜR BU ŞEHRE GELMEDİ
GÜLE GÜLEEEEEEE
16
kapalı