Bu yıl çadır yok sefer tası var!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ramazan hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, bu yıl önceki yıldan daha farklı olacağını kaydetti.

Kolilerin dağıtımına başladıklarını anlatan Posbıyık, neden sefer tası uygulamasına geçtiklerini şöyle anlattı:

“Potbaşında bir aileye gitmiştim, 3 çocuğu olan bir anne. İnönü parkında bir çadır kursak orada yapsak daha mı iyi olur diye sorduğumda bana, ‘Başkanım aşağıya 3 çocuk bir de ben 4 kişi. O yol parasını bulabilsem zaten bakkaldan peynir, domates, ekmek alırız evimizde yeriz’ dedi. Bu beni çok etkilemişti. Yaz ayındaki sıcak havalardan dolayı bu uygulamayı mahalle mahalle yapmıştık. Şimdi tekrardan sefer tası uygulamasına başlıyoruz”

Ramazan ayıyla ilgili her türlü hazırlıkların tamamlandığını ve ihtiyaç sahiplerinin Zabıta müdürlüğü tarafından tespit edildiğini belirten Başkan Posbıyık, “Sefer taslarını ailedeki birey sayısına göre geniş tutuyoruz. Bol kepçe konulan yemeği sıcak olarak iftar saatine yakın sefer tası ile birlikte teslim ediyoruz.  Bir sonra ki gün yemek farklı bir sefer tası aileye ulaşınca bir önceki sefer tasını geri alıyoruz. Bu Ramazan ayında da Örnek bir uygulama yapacağız. İnönü Parkın da çadır kurmayacağız. İşin şovuna kaçmadan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zonguldak lı vatandaş 2 yıl önce

başkanım size helal olsun Allah yardımcınız olsun başarılar

banner228

Yok öyle yağma

Haberi Oku