Bunlar Toplumu Dinden Soğutur!
Tepebaşı’nda bulunan eski Jandarma Karakolu Arazisine de Kuran Kursu Yapılıyor…

Uzun yıllar jandarma karakolu olarak hizmet verdikten sonra kaderine terk edilen Tepebaşı’ndaki atıl arazi Kuran Kursu oluyor.

Kamuya ait birçok hizmet binası son derece kötü koşullarda hizmet verirken, hala İmam-hatip lisesi ve Kuran Kursu binası yapmakta ısrar eden iktidar partisi, talep ve ihtiyaç olmayışına rağmen bu kararında ısrar ediyor.

Halkın Sesi’nin konuyla ilgi sorularını yanıtlayan Eğitim Sen Başkanı Orhan Yılmaz, “Milli Eğitim’de bunca okul kötü koşullarda hizmet verirken Zonguldak’ın en iddialı okul binasını FETÖ’den alarak imam Hatip Lisesi yapan zihniyet kapasitenin çok altında öğrenci sayısıyla eğitim veriyor. Bu da yetmezmiş gibi kentin en güzel yerlerine cami, imam hatip ve Kuran kursu yapanlardan gün gelecek hesabını soracağız” dedi. 

Dün Tepebaşı’ndaki eski Jandarma Karakolunun olduğu arazideki ağaçları kepçeyle söken yüklenici firma, Kuran Kursu inşaatı çalışmalarına hız verdi. FETÖ binalarının kamulaştırılmasına rağmen o binaları kamu yararına kullanmayan AKP iktidarı, birçok okul kötü koşullarda eğitim vermesine rağmen imam hatip ve Kuran Kursu yapmakta diretiyor. Vatandaş, şehrin öncelikli sorunları varken tasarruf tedbirlerini bahane ederek yatırımları durduran hükümetin, imam hatiplere ve Kuran Kurslarına musluğu açmasına tepki gösterirken, “Bunlar toplumu dinden soğutur” dediler. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ahmet 10 ay önce

orada eğitim gören en azından uyuşturucu kullanmaz vatanını satan hain olmaz yetmez mi be dostum.

Misafir Avatar
aligocmez28@gmail.com 10 ay önce

Halkın bir ferdinin görüşü ,gazetenin onayından geçerse görülebilecek.Ne güzel basın özgürlüğü,fikir özgürlüğü oyunu oynuyoruz değilmi ?.
Yahu sizin dininiz bu kadar dönekliğe nasıl izin veriyor ?.

Misafir Avatar
aligocmez28@gmail.com 10 ay önce

Bunlarmı halkın sesi?.Hangi halk bu merak ettim.Aydını böyle olan toplumun cahili nasıl olur merak ediyor insan !.
Okulların ders içeriğini araştırıp iyileştirilmesi yönünde proje ve akıl üreteceğine ,masabaşı,çalakalem yazı yazanlarda kendini aydın sanıyorlar.
Yazık !...

banner228

Kamu-Sen’den teklife tepki: “Bütçe onlarınsa...

Haberi Oku