Çalar'ın cezası kesildi!

 TFF 2.lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Zonguldak Kömürspor'un deplasmanda 0-0 berabere kaldığı maçta Amedli oyuncu Mahsur Çalar, takım kaptanı Hakan Çevik'e tokat atmış ve ceza almamıştı. Çalar son olarak Hekimoğlu Trabzon maçında yine futbola laik olmayan hareketler sergileyerek,Hekimoğlu Trabzonlu oyuncuya fiziki saldırıda  bulunmuştu.Profesyonel Disiplin Kurulana sevk edilen Mahsur Çalar'ın cezası belli oldu. Disiplin Kurulu Çalar'a toplamda 7 maç men 6 bin TL para cezası verdi.

İşte Profesyonel Disiplin Kurulunu o cezası;

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 06.02.2020 tarihli toplantısında almış olduğu kararla Hekimoğlu Trabzon maçında #Amedspor takım kaptanı Mansur Çalar'ın "rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı" gerekçesiyle 5 resmi maçtan men ve 3.000 TL para cezası vermiştir.

Mansur Çalar, "ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi" gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3.000 TL para cezası, cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 6 maçtan men ve 6.000 TL para cezası verdi.

Cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynanmaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılmasına karar verilmiştir. 
Mansur Çalar, bu karar ile birlikte toplamda 7 resmi müsabakadan men edilmiştir.

Kurul, kulübümüze ise "saha olayları" gerekçesiyle 12.000 TL, "çirkin ve kötü" tezahürat" gerekçesiyle de 8.000 TL para cezası olmak üzere toplamda 20.000 TL para cezası verdi.

Amedspor'un takım kaptanı Mansur Çalar'ın ihraç sonrası oyundan nizami bir şekilde çıkarken çekilen görüntüleri savunma ekinde federasyona gönderilmesine ve maçta rakip takım taraftarının statta bulunmamasına rağmen Profesyonel Futbol Disipli Kurulu'nun sporcumuza "ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi" gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3.000 TL para cezası" verilmesine karar verdi.

Emre Can Bayram
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

YÜKSEL TESİSLERİ İNCELEDİ

Haberi Oku