CANINIZ SAĞOLSUN

Genel 25.05.2019, 13:43 25.05.2019, 13:44
1401
CANINIZ SAĞOLSUN
 CANINIZ SAĞOLSUN

Zonguldaklı Milli Boksör Birol Aygün,ay yıldızlı forma altında  Çek Cumhuriyetinde devam eden Elit Boks turnuvasında Norveç'li rakibine 3-2 mağlup olarak turnuvaya veda etti. 

Çek Cumhuriyetinde Elit Boks turnuvası devam ediyor. Zonguldak'ta ülkemizi temsilen milli  boks antrenörü İshak Tiryaki yönetiminde milli sporcu Birol Aygün katıldı. Turnuva da ay yıldızlı forma altında 75 Kg'da ringe çıkan Birol, Alman ve Avusturalya'lı rakiplerini geride bırakarak adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçında Norveç'li rakibi ile karşılaşan milli boksör Birol Aygün, şanssız bir maç çıkararak rakibine 3-2 mağlup oldu. 

Milli Boks antrenörü İshak Tiryaki, ''Bu turnuvalar Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat elemeleri için bir basamak neler yapabileceğımızı bu tür turnuvalarda görüyoruz. Her maçta bir kademe üstüne koyuyoruz dahada tecrübe kazanıyoruz. Bu bize olimpiyat yolunda rehber olacak maçları dahada çok yapmak amacındayız. İnşallah Zonguldakımızı ve ülkemizi bu yolda gidebileceğimiz en üst noktada temsil etmek istiyoruz''dedi. 
Emre Can Bayram

Yorumlar (0)
24
az bulutlu