Çaydeğirmeni'nde yağma var

Çaydeğirmeni’nde yapılan doğalgaz çalışması sırasında sökülen parke taşları, vatandaşlarca hurda olarak döküldüğü alanda yağmalanırken, birçoğunun kullanılır durumda olması görenlerin yüreğini sızlatıyor...

Çaydeğirmeni’ni Kaypaklar mevkiinde bulunan TOKİ konutlarına doğalgaz hattı döşemek için yaz aylarında kazı yapıldı. Kazı yapılan yerler hattı döşeyen müteahhit tarafından özensiz şekilde kapatıldı. Çaydeğirmeni Belediyesi aynı alanda ikinci kez kazı yapıp parkeleri yenilerken, çıkan eski parkeleri dere kenarına yığmaya başladı. Yığılan parkeler bir kısım vatandaş tarafından resmen yağmalanırken belediyenin seyirci kalması, insanların tepkisine neden oldu. Birçoğu son derece iyi ve kullanılabilir durumda olan parkelerin hiç ayrılmadan moloz sayılıp hurdaya atılması, vatandaşlarca, “Devletin malı deniz” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

AÇIK BİR ŞEKİLDE KAMU ZARARI OLUŞUYOR

Gördükleri manzara karşısından şaşkına döndüklerini söyleyen vatandaşlar, “Çaydeğirmeni Belediyesi bu kadar zengin mi? Bu parkelerin birçoğu kullanılabilecek durumda. Ayrıştırıp bir kenarda stoklanması gerekirken, yağamaya açılması akılla izah edilebilir şey değil. Kamu malı açıkça yağmalanıyor, herkes de seyrediyor. Açık bir şekilde kamu zararı oluşuyor. Bizim yüreğimiz sızlıyor, ama belediye yetkilileri oralı bile olmuyor. Devletin buna müdahale etmesini, devlet malını yağmalayanlarla yağmacılara göz yumanlardan hesap sorulmasını bekliyoruz” dedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

DİKKAT!!! GELİYOR...

Haberi Oku