CHP'li Pulat'tan 10 Kasım Mesajı

CHP İl Başkanı Murat Pulat, 10 Kasım dolayısıyla yaptığı açıklamada, " Atatürk'ün kurucusu olduğu CHP, din ve etnik ayrım temellerine dayanmayan, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi sonsuza değin korumaya ve yaşatmaya kararlıdır." dedi.

Pulat'ın açıklaması şöyle:

"Yıkılmış bir imparatorluğun enkazı üzerinde, emperyalizme karşı, verdiği bağımsızlık mücadelesiyle, içinde bulunduğu çağın, en çağdaş ve bağımsız devletini kurarak, bizlere emanet etmiş, bir dahi, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında sevgi,saygı,minnet ve özlemle anıyorum.

21. Yüzyılda hala fikirleri ve yaptıklarıyla yaşayan neredeyse tek liderdir.

Çağının yöneticilerinin çoğu tarih sahnesinden silinmiştir.

Önderi olduğu kuruluş ve kurtuluş sürecinin onurlu öyküsünün ardından gelen aydınlanma devrimi ve uluslaşma süreci ile barışı tesis ederek, dünyada insanlığa evrensel bir reçete olmuştur.

Tarihe adını altın harflerle kazımış büyük devrimci, akıl almaz bir mucizenin mimarı Atatürk, Türk milletine büyük bir armağandır.

Atatürk'ün kurucusu olduğu CHP, din ve etnik ayrım temellerine dayanmayan, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi sonsuza değin korumaya ve yaşatmaya kararlıdır.

10 Kasım'lar Atatürk’ün ölümsüzlüğünü karşılamaktır.

Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı yüzbinlerce yurttaşımız Anıtkabir'e koşarken, milyonlarca insanımızın yüreği Atatürk'e olan minnet, özlem ve sevgiyle atacaktır.

Sonsuzluğa yürüyüşünün 82. yıldönümünde Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum." (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
67fener 2 hafta önce

kımle yasatcaksın pkk lı sezgin ilemi merak ettik dogrusu partimizi temizleyin önce

banner228

GİRİŞİM SANAYİ SİTESİNDE ARSA DOLGU VE...

Haberi Oku