ÇİLOĞLU: TALİHSİZ KENTİMİN ELEKTRİKLE İMTİHANI

      Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, elektrik kesintileri yüzünden vatandaşın büyük mağduriyet yaşadığını belirterek, bu durumdan jeneratör satıcılarının bayram ettiğini savundu.

      Zamanında tedbir alınmamasına tepki gösteren Başkan Çiloğlu, "Kar yağışının ardından Zonguldak’ta  3-4 gündür elektriği olmayan ilçe, belde, mahalle, köylerimiz ve yerleşim yerlerimiz var. Köylerimizde elektrikle çalışan oksijen cihazı kullanan hastalarımız, yine yalnız yaşayan yaşlılarımız var. Elektriksizlikten bu insanlarımızın kaloriferleri yanmadı. hastalarımız oksijen cihazları çalışmadığı için oksijensiz kaldılar. İnsanlarımız için hayati önem taşıyan elektriğin olmaması çok acı bir durum. İnsanlarımız mağdur olmuştur." ifadesini kullandı.

       Köylerde halen elektrik beklendiğini hatırlatan Çiloğlu, sosyal paylaşım adresinden şu açıklamayı yaptı:

      "Özellikle Çaycuma ilçemizde de elektriklerin olmamasından dolayı mahalle ve köylerimiz susuz kaldı. Çiftlikler ve süt üreticileri de nasibini alarak olumsuz etkilendiler.

        BEDAŞ’ın, arazide çalışan personelinin çok zor şartlarda canla başla mücadele ettiğini de tahmin edebiliyoruz. Ancak elektrikler zamanında verilemiyor. Görünen köy klavuz istemez...

      Siz yeteri kadar personel bulundurmazsanız,

      elektrik hatları için gerekli yatırımları yapmazsanız,

      iletimdeki problemler için zamanında tedbir almazsanız,

      olacağı budur. Çünkü az sayıda çalışanla, çok iş mantığı ile bu duruma düşmemiz kaçınılmazdı.

       JENERATÖR SATICILARI BAYRAM ETTİ

        Sayenizde, Zonguldak’ta jeneratör satışları patlama yaptı, satış yapanlar da bayram etti. Piyasada jeneratör kalmadı. Özellikle hastalarımız binlerce lira ödeyerek jeneratör almak zorunda kalıyor.

        Temennimiz, bu karda yaşananlardan BEDAŞ yetkililerinin gerekli dersi alarak,  bundan sonra da böyle olumsuzluklara meydan vermemeleridir." (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yine çip vakası Yine Osman Tutkun!

Haberi Oku