DEVREK BELEDİYESİ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Devrek Belediyesi’nin, İlçemizde Koronavirüs (Covid19)e karşı aldığı tedbirler kapsamında kurum ve kuruluşlarda uyguladığı dezenfektasyon işlemi devam ediyor.

 

Kurum ve kuruluşlarda sıkı bir şekilde sterilizasyon ve dezenfektasyon işleminin devam edeceğini belirten Devrek Belediyesi, hastalıktan korunmaya yönelik dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarının yanı sıra virüsten korunma yolları ile ilgili bilgilendirme çalışmalarını da sürdürüyor.

 

Dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında toplum sağlığını etkileyebilecek olan Atatürk Kültür Merkezi, sosyal alanlar, cami, park ve bahçeler, okullar, halk eğitim merkezi, aile sağlığı merkezi, toplu taşıma araçları gibi toplumsal kullanım alanlarında mesai kavramı gözetmeksizin ilaçlama çalışmaları yapıyor.

 

Devrek Belediyesi hizmet binası, Hükümet Konağı, SGK, İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde de dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

 

Konu hakkında açıklama yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ülkemize de sirayet etmiş, ancak aldığımız önlemlerle virüsün yayılma oranını minimum seviyede tutmaya çalışıyoruz.

 

Devrek Belediyesi olarak salgın hastalıklara karşı önlemlerimizi alıyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarda vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı alanlarda sterilizasyon ve dezenfektasyon önemlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.

 

Dezenfekte ve sterilizasyon işlemleri uygulanırken kullandığımız  malzemeler, çevreye ve canlı yaşamına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerden oluşmaktadır.

 

Bu süreçte bizlerin sağlığı için gece gündüz demeden çalışan kahraman ekiplerimize de teşekkür ediyorum.

 

Vatandaşlarımıza da evlerinden çıkmamalarını rica ediyor, sağlıklı günlerde yeniden bir arada olmayı diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Memur-Sen açlık-yoksulluk rakamlarını açıkladı

Haberi Oku