DÖNMEZ ZONGULDAK HALKINA SİTEM ETTİ
DÖNMEZ ZONGULDAK HALKINA SİTEM ETTİ 
Kırmızı Lacivertli takımın koyu kadın engelli taraftarı Kader Dönmez, insanların kendini örnek alarak sağlıklarını varken evde kalmaları noktasında sitem etti. 
************
Tüm Dünya'yı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisini sürdürmeye devam eden korona virüsü nedeniyle 15.679 kişi karantina altına alınırken 277 kişi ise hayatını kaybetti.  En çok vefat eden iller arasında Zonguldak'ında 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle 6'ın cı sırada olmasının ardından Zonguldak Kömürspor'un koyu engelli taraftarı Kader Dönmez çıldırdı. 
Zonguldak Kömürspor'un hemen hemen bütün iç saha maçlarında hiç bir zaman takımını yalnız bırakmayan engelli taraftar Kader Dönmez,vatandaşların biraz kendini örnek alarak enpati kurmalarını istedi. 
''Sağlığınız varken evde kalın''
Zonguldak Kömürspor'un engelli kadın taraftarı Kader Dönmez, insanların sağlığı varken evde kalmalarını isteyerek, ''Hayatının çoğu vaktini evde geçiren biri olarak bende bir kaç bir şey söylemek istedim... Ben her ne kadar bu kelimeyi kendime yakıştıramasam da bir engelliyim! Hayatımın bir çok vakti evde geçmekte... 30 yaşındayım... Dakikalara, saatlere, günlere, hatta yıllara vurulamayacak kadar uzun bir süre 30 yıl... Bu kadar uzun bir süre hayatının çoğu vaktini evde geçiren ve daha ne kadar zaman evde kalmamız gerektiği bilinmezken nedir hala bu dışarıda dolaşma hevesiniz? Aylarca, hatta yıllarca güneşi görmeyen, güneşe hasret yaşayan insanlar var bu dünyada... Biraz enpati kurun! Ya gözünüz görmeseydi? Ömür boyu karanlık bir dünyada yaşarken de bu kadar vurdum duymaz olabilirmiydiniz? Ya da yatalak bir hasta olsaydınız? Ayaklarınız hiç olmasaydı? Lütfen hazır görüyor, duyuyor, konuşuyor ve sağlığınız yerinde duruyorken, kendiniz için, aileniz ve sevdikleriniz için, güneşli günler için #EvdeKalZonguldak ❗ #EvdeKalTürkiye''dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Celal karabal 2 ay önce

Sayın valimizin söylediğini uygulayalım yarın daha ağır yaptırımlar da olabilir evde kal Zonguldak diyelim zora dusmuyelim

banner228

Kavga pahalıya patladı!

Haberi Oku