Eczacılık haftası dolu dolu geçecek  Tema: Anne- bebek dostu eczane

Türkiye Eczacılar Birliği 17. Bölge Zonguldak Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamada, eczacılar haftasının dolu dolu kutlanacağı belirtilerek, bu yılki temanın “Anne – Bebek dostu eczane” olarak belirlendiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Ülkemizde bilimsel eczacılığın temellerinin atıldığı 1839 yılının 14 Mayıs’ında, Mekteb-i Tıbbiye’de açılan eczacılık sınıfı ile eczacılık disiplini ülkemizde akademik bir mesleğe dönüşmüştür. Bu sebeple 14 Mayıs, biz eczacılar için mesleğimizin geleceği adına önemli ve simgesel bir tarihtir. Ülkemizde elli yıldan uzun süredir kutlanan 14 Mayıs Eczacılık Günü 2009 yılından bu yana belirli temalar çerçevesinde planlanan ve çeşitli etkinliklerle kutlanılan bir tarih olarak takvimlerdeki yerini almıştır.

Bu bağlamda, bu yıl 14 Mayıs temamızı sağlık danışmanlığı hizmetlerine en çok ihtiyaç duyan gruplardan biri olan anne ve bebekler için, onların sağlığına odaklanacak şekilde "ANNE - BEBEK DOSTU ECZANE" olarak gerçekleştireceğiz.

3 MAYIS’TA MESLEKTE 35 YILINI DOLDURMUŞ ECZACILARA ÖDÜL VERİLECEK

Geleneksel eczacılık bayramı gala yemeğimiz "Yeni Türkü" grubunun eşliğinde 3 Mayıs Cuma günü Zonguldak Dedeman Otel'de yapılacaktır. Konser öncesinde meslekte otuz beş yılını doldurmuş  Zonguldak ve Bartın bölgesindeki meslektaşlarımız için plaket töreni düzenlenecektir.

14 Mayıs günü saat 11.00'de Zonguldak Valilik Binası önünde ve Bartın Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda çelenk konma töreni yapılacak ve ardından basın açıklamasında bulunulacaktır”Anahtar Kelimeler
Eczacılık Odası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yol-İş Kastamonu Şube’den GMİS’e ziyaret

Haberi Oku