EMEKLİ OLDU, KURDUĞU DERNEKLE İYİLİK HAREKETİ BAŞLATTI

Genel 25.04.2021, 18:42
417
EMEKLİ OLDU, KURDUĞU DERNEKLE İYİLİK HAREKETİ BAŞLATTI

Gökçebey ilçesi Bakacakkadı beldesinde  ikamet eden emekli devlet memuru Kenan Albuzlu  Bakacakkadı sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğini kurarak ihtiyaç sahiplerinin umudu olma yolunda adımlar atıyor.

Dernek başkanı Kenan Albuzlu, “Özellikle maddi durumu iyi olmayan, kişilerin ve ailelerinin ciddi sıkıntılar yaşadıklarını gördüm. Derneğimizi kurarak  gönüllüler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü olmayı başardık. Bakacakkadı sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği, beldede ihtiyaç sahibi ailelere eşya ve gıda yardımı yapıyor. Maddi durumu kötü hastaların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bakacakkadı sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı olarak Beldemize ihtiyaç sahiplerine alışılmışın dışında kumanya olarak her hafta temel gıda maddelerinin yanında giysi yardımları da yapıyoruz, biz bir ilki yapıyoruz, yalnız beldemizde değil ilçede,   il'de hatta tüm Türkiye'de alışılmışlığın dışına çıkan tek derneğiz ve bunu tüm bir yılın içine yaymayı planlıyoruz, bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın Oktay Albuz Bey ve tüm destekçiler ve yardımsevenlerden Allah razı olsun” dedi

SOSYAL YARDIMLARDA ÖNCELİKLER

Gelir seviyesi düşük yaşlılar, engeliler ve çoluk çocuklu geliri düşük aileler.

Emekli maaşı olan veya maaşlı çalışanlar düzensiz harçama nedeniyle geçim sıkıntısı çekenler.

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
23
açık