EMEKLİLER GMİS'TE

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri aynı zamanda Zonguldak Şube başkanı Mustafa Sarıoğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil’e tebrik ziyaretinde bulundu.

GMİS Genel Başkanı Yeşil’i Zonguldak Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret eden Sarıoğlu; “Sayın başkanımızı tebrik ediyoruz. Genç arkadaşımızın bölgemize, Ülkemize ve maden işçisine çok büyük hizmetlerde bulunacağına canı yürekten inanıyoruz. Bizlerin de Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği olarak Zonguldak Şubemizin büyük çoğunluğu emekli maden işçisi.

Maden işçisinin ve bölgemizin önemli sorunları var. Bunları biliyoruz. Biz işçi emeklilerinin de maaş, sağlık ve konut ile ilgili önemli sorunları var. Bu ortak sorunlarımızın çözümü için birlikte mücadele edeceğiz. Önümüzde Sendikamızın önderliğinde düzenlenen 1 Mayıs etkinliği var. 1 Mayıs’ta Tüm İşçi Emeklileri olarak Madenci Anıtı’nda olacağız. Ben tekrar yeni yönetimi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “değerli büyüğümüz Mustafa başkanımıza, ağabeyimize teşekkür ediyoruz. Kendisinin tecrübelerinden her zaman yararlanacağız. Emeklilerimizin sorunlarını biliyoruz. Onlar için GMİS ve maden işçileri olarak ne yapılabilir ise biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi(Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Filyos'da kan aktı! 2 yaralı

Haberi Oku