Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ndeki rezaleti kınadı

HAK-İŞ konfederasyonu ve HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya, Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çalışan bayan personelin karşılaştığı çirkin olayı kınadı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Kaya, "Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan emekçi arkadaşlarımızın karşılaştığı çirkin olayı kınıyorum. Olayın mümkün mertebe gizli yürütülmesi ve soruşturulmasına dikkat göstermemize karşın, üzücü bir şekilde kamuoyuna yansımıştır." dedi.

Söz konusu olayda kişilerin cezasız kalmaması için ilgili mercilerle konuşulduğunu belirten HAK-İŞ konfederasyonu ve HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanı Güven Kaya, şunları söyledi:

"Süreç içerisinde HİZMET İŞ Sendikası Zonguldak İl Başkanlığımızca yasalar çerçevesinde üyelerimiz korunmuş ve kollanmıştır. Söz konusu olayda suçlu olan kişilerin cezasız kalmaması ve bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için ilgili mercilerle konuşulmuştur.

Olay yargıya taşınmıştır. Yargının en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak emekçinin, hakkın ve hukukun yanında olduğumuzu belirtiriz. Yayınlarınızda bu hususları dikkate alınacağı temennisiyle, çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim." (Halkın Sesi)

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Valinin Güner’in eşinin korona virüs testi...

Haberi Oku