Erkmen'den askıda ekmek açıklaması...

ERKMEN'DEN 'ASKIDA EKMEK' AÇIKLAMASI... "HANİ EKONOMİ UÇACAKTI?" 

İYİ parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, MHP tarafından başlatılan askıda ekmek uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Askıda ekmek projesi ile ilgili gazetecilerin sorusunu cevaplandıran  eski vali, İYİ Parti İl Başkanı Erkmen, "Türkiye, ekonomik olarak uçacak diye yola çıkan iktidarın bugün Türkiye’yi getirdiği son durum  'Askıda Ekmek' ile noktalanmaktadır. Başka söze gerek var mı?"  ifadesini kullandı.

Erkmen'in açıklaması şöyle:

"Zor durumda olana yardım bizim kültürümüzdür. Millet olarak en büyük özelliklerimizden biridir. Deprem gibi, sel gibi veya pandemi gibi afetler nedeniyle zor durumda olana yardım doğaldır.Fakat bir taraftan ekonomi iyi, iyiye gidiyoruz diye demeçler verip, TÜİK( Türkiye İstatistik Kurumu)gibi devletin kurumlarıyla ekonomiye güven üst düzeyde diyeceksiniz (Açıklayanlardan başka inanan var mı acaba?)  sonra çıkıp askıda ekmek uygulaması yapacaksınız. Bu ekonominin çöktüğünü gösteriyor. Bakın insanları borçlandırarak 5-6 ay geçirdik. Şimdi ödeme zamanı geldi. İnsanlar kara kara düşünüyor. Ne yapacağız diye. Önceki vadesi gelmiş borçlarını yapılandırdıkları halde ödeyemediler. Şu anda yeniden yapılandırma Meclis'te görüşülüyor.

"SEÇİM ÖNCESİ VERİLEN SÖZLERE NE OLDU?"

Görüşmeler sırasında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan açıkladı: "Gençlerimizin ödenmeyen KYK borçları toplamı 5 milyar TL iken sadece bir firmaya 9,5 milyar TL vergi indirimi getirildi. Gençlerin borçlarını silseniz ne olur diye’ ’sordu. İş bulamayan gençler benim diplomamı geri alın borcumu silin demeye başladı.

Dolayısıyla askıda ekmek uygulaması yerine insanlar geçim şartlarının iyileştirilmesini, birkaç kişiye sağlanan kolaylıkların, millete sağlanmasını talep ediyor ve soruyor: Seçim öncesi verilen sözler ne oldu? Emeklilikte yaşa takılanların sözü, atanamayan öğretmenlerin sözü, Pandemi  ve deprem sırasında  cefakarca mesai  mefhumu tanımadan çalışan Doktorlarımızın, Sağlık Görevlilerimizin, Kahraman Güvenlik Görevlilerimizin, Öğretmenlerimiz ve diğer Meslek Gruplarında görev yapan insanlarımıza verilen 3600 ek gösterge sözü.

Önce verilen sözler yerine getirilsin. İnsanımız komşusunun durumunu görür ve ona sahip çıkar. Ayrıca Devletimizin yıllardır fakir ve zor durumda olan vatandaşlarımıza Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vasıtasıyla yardımcı olduğunu herkes bilmektedir.

Sorun yardım etmekte değil, insanlarımızın insanca yaşayabilecekleri geçim standartlarına kavuşturmada düğümlenmekte olup, ekonomimiz iyi olmadığı sürece de bu sıkıntıların çekileceği bir gerçektir.

"TÜRKİYE EKONOMİK OLARAK UÇACAK DENİYORDU..."

Türkiye, ekonomik olarak uçacak diye yola çıkan iktidarın bugün Türkiye’yi getirdiği son durum  'Askıda Ekmek'’ ile noktalanmaktadır. Başka söze gerek var mı? Ancak ben yerelde projeyi uygulayan arkadaşların iyi niyetle hareket edip, Genel Merkezden aldıkları talimatları yerine getirdikleri için onlara bir şey söylemenin doğru olmayacağını, söylenecekse Türkiye’nin ekonomik olarak getirildiği durumu hala iyiyiz diye alkışlayanlara söylememiz gerektiğinin altını çiziyorum." (Halkın Sesi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mustafa Kıransoy 3 hafta önce

yazıda belirtildiği için değinmek zorunda kaldım. sayın valimizin partisinde yönetici olan bir işadamı ve kocaeli milletvekilinin aile bireyleri havuzbaşlarında şampanya patlatmakla gazete manşetlerinde endam ederken acaba bu yönetici fakirlerin böyle mi düşünmektedir. acaba aynı partide siyaset yapan sayın valimiz bu kişi hakkında da serzenişte bulunacak mıdır? siyasetçilerimiz samimi olmak istiyorsa eğer önce kendi evlerinin önünü temizlemelidirler. 2

Misafir Avatar
Mustafa Kıransoy 3 hafta önce

sayın eski valimiz bizden daha iyi bilmektedir ki dünyanın en güçlü ekonomilerinde bile fakirlik bulunmakta, sokakta yaşayan insanlar bulunmaktadır. bu onların ekonomilerinin kötü olduğu anlamına gelmemektedir. siyaset yoksulun derdine bir pirinç tanesi kadar bile çare olabiliyorsa o zaman siyasettir ve o zaman siyasetçi görevini yapıyordur. ancak bizdeki muhalefet hastalığı iktidar ak diyorsa o zaman bu karadır şeklinde olduğundan dolayı güzel dayanışma örnekleri kuru siyasete yenik düşmektedir. muhalefet yapıcı olmalıdır. i̇ktidar bir ekmek dağıtıyorsa sen iki dağıtmalısın. sana hazineden bu paraları boşuna vermiyorlar.1

banner228

Kozlu'da yangın kontrol altına alındı

Haberi Oku