FLAŞ HABER
Erkmen: Yerel medya zorlukla ayakta kalmaya çalışıyor

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, demokrasilerde objektif ve bağımsız basının rolünün önemine değinerek, "Özgür, tarafsız ve yalnız mesleğine odaklanıp, halkın sesi kulağı olup fedakarca çalışan tüm gazeteci arkadaşlarımıza sağlık ve huzur içinde nice başarı dolu meslek yılları diliyorum." dedi.  

 

Demokrasilerde, objektif ve bağımsız basının rolü çok önemlidir. Özgür, tarafsız ve yalnız mesleğine odaklanıp, halkın sesi kulağı olup fedakarca çalışan tüm gazeteci arkadaşlarımıza sağlık ve huzur içinde nice başarı dolu meslek yılları diliyorum. Böyle bir günde bu gayretin içinde olup da bu nedenle işsiz kalan pekçok gazeteci arkadaşlarımıza da en kısa sürede mesleklerini icra etme imkanına kavuşmalarını diliyoruz. Onlara, yalnız gazetecilik yapıp halka haber ulaştırma gayretinde olan tüm gazetecilere saygı duyuyoruz. Çünkü onlar sayesinde halktan saklanmaya çalışılan pek çok gerçekler, gün yüzüne çıkartılıyor. Düşünsenize, bir Maliye Bakanımızın istifasını bile 24 saatten fazla duyurmayıp halktan gizlemek mi gazetecilik yoksa bu haberi halka ulaştıran mı gazeteci, bunun notunu halkımız veriyor.

YEREL MEDYA ZORLUKLA AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYOR

Yalnız ulusal değil, yerel medyanın da bugün zorlukla ayakta kalmaya çalıştığını görüyoruz. Mutlak suretle kimsenin kanatları altına girmeden maddi anlamda desteklenmesi, sahip çıkılması demokrasi anlamında önemlidir. Bugün baktığımızda Basın İlan Kurumu Yasası’nın değiştirilmesi, reklamların adaletli verilmesi (özellikle kamu kurumu ve kamu bankalarının) elzemdir.

Böyle bir ortamda ne kadar kutlanabilirse yine de karda, kışta fedakarca mesai mefhumu tanımadan görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu nice başarılı meslek yıllarını İyi Parti ailesi adına temenni ediyorum."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kadın Platformu'ndan çağrı: Meclis Göreve!

Haberi Oku