ERKMEN'DEN KINAMA

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gazeteci Orhan Uğuroğlu ve avukat Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadı.

Erkmen, saldırıyı yapanların yakalanmasını ve hak ettikleri cezai müeyyidenin uygulanmasını beklediklerini belirterek, “İlimiz Karaman Beldemizde Partimizin Belde örgütünden Ali Karakaya’ dan sonra, hemen akabinde gerçekleşen bu saldırılar konuşan, sesini duyuran, hükümet icraatlarına karşı çıkanlara yapılan yani aslında demokrasiye sahip çıkanlara yapılan saldırılardır. Karşı görüşlere veya yapılan yanlışlara sesini yükseltenlere tahammülsüzlüğü göstermektedirler. Hâlbuki demokrasi, görüşlerini serbestçe dile getirilmesi, insanların fikirlerini korkmadan söyleyebilmesini gerektirir. Saldırıyı yapanların yakalanması ve hak ettikleri cezai müeyyidenin uygulanmasını beklemekteyiz. Daha önce Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in evi basılmak istenmiş ancak yapanlar cezasız kalmıştır. Dolayısıyla bu kişilere destek olmak, onları cezalandırmamak bir bakıma ödüllendirme olmakta bu da en çok demokrasimize zarar vermekte yapanları cesaretlendirmektedir. Demokrasilerde, muhalefetin sopayla susturulamayacağını artık herkesin bilmesi, öğrenmesi gerekir.

Bizler ülkemizde barışın hâkim olmasını, iyi yapılana iyi, kötü yapılana kötü denmesini ve bundan dolayı da başına bir iş gelmemesini temenni ediyoruz. Aksi bir durum ülkemize yakışmaz, Allah korusun bizleri çok çok gerilere götürür. Buna karşıda hep birlikte duyarlı olmak zorundayız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan Basınca 1 ay önce

bu yapılan kahpelik

banner228

Zonguldak Valiliği: Belirlenen risk grubuna...

Haberi Oku