Garip ama gerçek!

 

Ereğli Devlet hastanesinde bir köpek ameliyat edildi, ameliyatı yapan Ortopedi Doktoru köpeğin iki aydan fazla yaşayamayacağı kanaatine varınca hayvanı uyuttu, doktor ameliyatını facebook’ta da paylaştı ancak bu paylaşım tepki çekince sildi

 

Hayvanseverler de doktora büyük tepki gösterdiler. Hakkında soruşturma açılan doktorun bu tür ameliyatları daha önce de hastanede yaptığı öne sürüldü

 (İHA) -  Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinde kanser hastalığına yakalanan 8 yaşındaki köpek, ortopedi doktoru tarafından ameliyat edildi. İddiaya göre, ortopedi doktoru köpeğin en fazla iki ay yaşayacağına kanaat getirip daha fazla acı çekmemesi için ilaçla uyutarak hayatına son verdi. Ortopedi Doktoru R.E., sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı olayı anlatan paylaşımı tepki çekince silmek zorunda kaldı. 
Olay, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Acil Sevisi’ndeki cerrahi müdahale bölümünde gerçekleşti. İddiaya göre aynı hastanede Ortopedi Doktoru olarak görev yapan R.E. kendisi gibi hekim olan bir arkadaşının hasta olan köpeğini Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirtti. 8 yaşındaki köpeğin önce röntgeni çekildi, ardından da acil servisin cerrahi müdahale odasına alınıp burada ameliyat gerçekleşti. R.E. 8 yaşındaki köpeğin daha fazla yaşayamayacağı ve acı çekeceğini düşünüp sahibinden de izin alarak iki farklı ilaçla uyutarak hayatına son verdi. R.E. konuya ilişkin olarak kameralara konuşmak istemezken, bir arkadaşına iyilik olsun diye köpeğe baktığını, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğraf ve bilgilerin bu şekilde tepki göreceğini düşünmediğini belirterek, bunun haber yapılmasını istemediğini söyledi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi yöneticileri ise konuyu araştırdıklarını belirterek ortopedi doktoru ile olayda sorumluluğu bulunan kişiler hakkında soruşturma başlatacaklarını açıkladı.

ORTOPEDİ DOKTORUNUN İLK KÖPEK AMELİYATI DEĞİLMİŞ

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görevli Ortopedi Doktoru R.E. ameliyat hakkındaki bilgileri ve ameliyat sırasında çekilen fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi facebook’ta ki kendi adresinden paylaştı. Daha önce de iki kez köpek ameliyatı yaptığını dile getiren R.E. ameliyata ilişkin olarak sosyal paylaşım sitesindeki adresinde şu bilgilere yer verdi: “Dün bir doktor arkadaşımızın köpeğinin ayağında bir sorun vardı. Direkt grafi, BT çektik, sonra müdahale ettim. Tümördü, proximale doğru invaze olmuştu, damar sinir paketi tümörün içinden geçiyordu. Uğraştım izole ettim. Çıkardım tümörü. Sonra tam kapatırken, düşündüm, sahibi ile konuştum, acı çekerek bir kaç ay daha yaşar belki. 8 yaşında idi. Sahibi uyandırmayalım dedi. Biraz daha listenon vererek ebediyen uyuttuk. Köpek sahibi de ben de çok üzüldük. Bu benim meslek yaşamımda 3. köpek vakamız. Daha öncekiler kırık vakaları idi. Başarılı bir şekilde kırıkları iyileşmişti. Ama bunda çok uğraştık ama sonuç iyi olmadı. Yardımları için veteriner A. beye teşekkür ediyorum.” 
8 yaşındaki köpeği uyutarak hayatına son verdiğini belirten Ortopedi Doktoru R.E., bu paylaşımı hayvan severlerin tepkisini çekince sayfasından kaldırdı.
Hastane yönetimi, doktor hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

HAYVANSEVERLERDEN 'DEVLET HASTANESİNDE KÖPEK AMELİYATI'NA TEPKİ

 Ereğli Devlet Hastanesi'nde ortopedi doktoru tarafından ameliyat edilen köpeğin iğne ile uyutularak hayatına son verilmesine Gönülden Hayvan Sevenler Derneği tepki gösterdi. 
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görevli Ortopedi Doktoru R.E.’nin aynı hastanenin acil servisinde kanser hastası 8 yaşındaki köpeği önce ameliyat edip, ardından da köpeğin sahibi doktor arkadaşı M.A.Y.’nin onayı ile iğne yapıp hayatına son vermesine, Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği tepki gösterdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Severler Derneği Başkanı Hülya Karadağ, köpeğin Devlet Hastanesi yerine donanımlı bir kliniğe götürülüp tedavi ettirilmesi gerektiğini belirterek, konuya ilişkin olarak açılan soruşturmayı takip edeceklerini söyledi. 
Olaydan yeni haberdar olduğunu ifade eden Karadağ gazetecilere yaptığı açıklamada, “Olmaması gereken bir şey yaşanmış. Keşke farklı yerlerde daha iyi şeyler yapılabilseydi. Belki onun da yaşama şansı olabilirdi. Normalde donanımlı bir veteriner kliniğinde önce renkli filminin çekilip eğer başlangıcında ise belki kemoterapi olup daha sağlıklı ömrünü sürdürmesi sağlanabilirdi. Çünkü bizim daha önceki yıllarda Ereğli dışındaki kliniklerde hayata döndürdüğümüz pek çok hastamız oldu. Devlet Hastanesi acilinde değil de özellikle donanımlı bir veteriner kliniğinde olmasını çok isterdim. Orada doktorumuz iyi niyetle yardımcı olmaya çalışmış. Ama sonuç bizi çok üzdü. Bir klinikte olsaydı hayata devam ediyor olabilirdi” dedi. 
Olaya ilişkin açılan soruşturmayı kendilerinin de takip edeceğini ifade eden Karadağ, “Bizi de ilgilendirir. Bir tane canın buradan yok olup gitmesi, bunun tabii ki arkasında olacağız. Tekrarının olmamasını temenni ediyoruz. Böyle bir şeyin olması diğer yaşayan hayvanlarımız için iyi olur. Devamını yapmamış olurlar. O sebeple tabii ki takipte olacağız” diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yaşar yaşamaz 5 yıl önce

Helal sana hocam yakışır valla

banner228

Tekdal'ı rahmetle andı... "Camiamızın...

Haberi Oku