'Görülen lüzum üzerine”
 Tesisi olmayan tesise turist mi gelir? Gökgöl ihalesi 3’üncü kez iptal... Gerekçe:

“Görülen lüzum üzerine”

Zonguldak’ın Ankara çıkışında bulunan yaklaşık uzunluğu 3 bin 350 metre olan ve yürüyüş parkuru 875 metre olan Türkiye’nin en uzun damlataş mağarası özelliğine sahip Gökgöl’ün girişinde yapılması planlanan sosyal tesis ihalesi Vali Ali Kaban, Vali Ahmet Çınar ve son olarak Vali Erdoğan Bektaş tarafından “Görülen lüzum üzerine” iptal edildi.

Gökgöl Mağarası sosyal tesis ihalesi için son müracaat Gğnğ olan Cuma günü 7 firma ihale için başvuruda bulunmuştu. İhale son dakikada Vali Erdoğan Bektaş tarafından “görülen lüzum üzerine”5 iptal edildi. İddiaya göre, Vali Erdoğan Bektaş’ın mağara deneyimi olan firmaları davet usulü ile çağıracağı ileri sürülürken, Kültür ve Turizm Bakanlığının bu tür ihalelere mevzuatı gereği davet usulü yapamayacağı da ifade edildi.
TURİSTLER PERİŞAN OLUYOR
Sağlık ve gezi amaçlı olarak Türkiye’de hiçbir tanıtımı olmadığı halde binlerce turisti ağırlayan Gökgöl mağarasının hiçbir sosyal tesisi hatta tuvaleti bile yok. Bekleme yeri olmayan mağaranın araç giriş çıkışlarında da yaşanan büyük tehlikede ayrıca sorun yaratıyor. (Cevdet AKGÜN) 
Anahtar Kelimeler
Gökgöl Mağarası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

GİRİŞİM SANAYİ SİTESİNDE ARSA DOLGU VE...

Haberi Oku