Hakkı Güney: 'Gazilere saygı; en büyük ortak sorumluluğudur”

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Güney’in mesajı şöyle:

 

"19 Eylül tarihi, Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile “Gazilik” unvanının verildiği gündür. Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” unvanı verilmiştir.

 

            Geçmişinde bu ülke için kan dökmüş, bedel ödemiş şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Eğer biz bugün evlerimizde rahat oturabiliyorsak geçmişte verilen bu bedellerin sayesinde olmuştur. Ülkesi, vatanı için bedel ödeyip, hayatını şehit olarak o topraklarda bırakmış olanlar veya bedeninin bir parçasını bırakmış olan gazilerimizi her yerde, her ortamda saygıyla anmak bizim temel görevlerimizden birisidir.

 

Vatanseverlikleri ve cesaretleriyle her biri örnek olan gazilerimize ve onların yakınlarına saygın yaşam koşullarını sunmak, hak ettikleri saygı ve hürmeti görmelerini sağlamak, sorunları ile yakından ilgilenmek devletimizin ve toplum olarak bizlerin en büyük ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Atatürk’e Gazi unvanı ve Mareşal rütbesi verilmesinin yıldönümünü ve Gaziler gününde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum."

 

 

Anahtar Kelimeler
Hakkı Güney
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Seyehat kısıtlaması yarın gece kalkıyor

Haberi Oku