HERKESİ 1 MAYIS'A DAVET ETTİ

1 Mayıs Tertip Komitesi adına bir açıklama yapan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan İşçi - Emekçi Bayramı’nı coşkuyla kutlayacaklarını ve haklı taleplerini yüksek sesle ifade edeceklerini belirterek, “Zonguldak, Bartın, Karabük halkımızı 1 Mayıs’ta Madenci Anıtı’na bekliyoruz” dedi.

Açıklama şöyle;

“1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan İşçi-Emekçi Bayramı’nı Zonguldak’ta Madenci Anıtı’nda coşkuyla kutlayacak, haklı taleplerimizi yüksek sesle ifade edeceğiz.

1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat: 12.30’da İstasyon Caddesi’nde toplanacak. Bayraklarımız, flamalarımız ve sloganlarımızla Madenci Anıtı’na yürüyeceğiz.

Özgün Müzik Sanatçımız İlkay Akkaya da bizlerle beraber Madenci Anıtı’nda olacak.

1 Mayıs’ı Emeğin Başkenti Zonguldak’a yakışır bir coşkuyla kutlamak için Zonguldak, Bartın, Karabük halkımızı Madenci Anıtı’na bekliyoruz.

Yeni Ekonomik Program adı altında krizin faturasını biz emekçilere kesmek isteyenlere karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim.

Kıdem Tazminatımıza dokunulmasın, Bireysel Emeklilik adıyla maaşlarımızdan zorunlu kesintiler yapılmasın, vergide adalet sağlansın taleplerimizi hep birlikte ifade edelim.

Krizin çözümü üretmektir. Gelin bu işe Zonguldak’tan başlayalım. Artık kömür ithal edilmesin.

Krizin çözümü üretmektir önerimizi yüksek sesle hep birlikte duyuralım.

Birlikte seslenelim, birlikte eğlenelim.

1 Mayıs’ta Madenci Anıtı’nda buluşalım”.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ZOBAR GURURUMUZ OLDU

Haberi Oku