Belediyeye ait su borusunda meydana gelen sızıntı nedeniyle toprağın çamurlaşarak mahalleye yayıldığını öne süren mahalle sakinleri, Zonguldak Belediyesi’ne tepki gösterdi.

11 kişilik ailesiyle yaşayan mahalle sakini Ersin Aslanbay, “Bizim yanımıza hiç kimse uğramıyor. Biz Zonguldak’ta kimden sorumluyuz, inanın onu bilmiyorum? Yetkililerden yardım istiyoruz. Bizim yiyecek içeceğimiz var. Yeter ki buranın önlemini alsınlar. Belediye ilk heyelan yaşandığında buraya gelmişti. Onun haricinde hiç kimse uğramadı. Belediyenin suyundan bu hale geldi. Zonguldak’ta zaten belediye yok, ben tanımıyorum” diye tepki gösterdi.

“BELEDİYENİN SESİNİ ANONSLARDA DUYUYORUZ”


Zonguldak Belediyesi’nin olası tehlikeye karşı önlem almasını isteyen Arslanbay, “Anonstan başka belediyenin sesini duymuyoruz. Belediye olsa yanımızda olurdu. Suların patlak olduğundan haberimiz yoktu. Ev yıkılmasaydı bu heyelandan haberimiz olmazdı. Belediye bizim buraya akan suyu kesmemiş. Su sabaha kadar aktı. Daha beter burayı oynattı heyelan oldu. Biz nereye gideceğiz. Evimde hastam var. Annem hasta kendini tanıyamıyor. Hayvanlarım var. 11-12 haneyim. Ben evimi terk edip de nereye gideceğim. Biz buraya gelecek yetkili istiyoruz. Hiç olmazsa böyle zamanımızda bizim yanımızda olsunlar. Şu Tepebaşı Mahallesi olarak Allah’a emanetiz. Tamam devletimiz güçlü. Ama bize de destek olsunlar sorunumuzu çözsünler” dedi.
Mahalle sakinleri, heyelan korkusuyla 24 saattir uyuyamadıklarını söyledi.

Öte yandan, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise "Tüm mahallelerimizde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Heyelan olan bölgelerimizi kontrol etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Can Kaybı 812'ye çıktı

Haberi Oku