Hukuk tanımayan başkan!

Genel 28.07.2020, 16:50 28.07.2020, 16:52
2702
Hukuk tanımayan başkan!

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan'ın,  koruma altında olan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait bulunan İncivez semtindeki eski maden ocağı havalandırmasının bulunduğu yerde taksiciler için yer yapması tepkilere yol açtı.  

3 Mart 1992 tarihinde Kozlu kömür ocağında 263 madencinin yaşamını yitirdiği grizu faciası sonrası Bülent Ecevit Üniversitesi bitişiğindeki İncivez maden ocağı havalandırması kapatılmıştı. Kentin mirası olarak söz konusu mekan Tabiat Varlıkları tarafından tescil edilerek yüz yıla aşkın geçmişi olan kömür madeni havalandırması ve çevresini koruma altına alınmıştı. AKP’li Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, mülkiyeti dahi kendilerinde olmayan yerde taksiciler için yasal mevzuat tanımadan durak yapması farklı şekillerde yorumlandı.

Zonguldak Belediyesi TTK’nın bahçe duvarını yıkarak taksi durağı yapmak için  tescilli alana tecavüz etti. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun kurumun malına sahip çıkmayarak tecavüze göz yummasına anlam verilemedi. TTK Genel Müdürlüğü'nün işlem yapmaması ve olayı Koruma Kuruluna bildirmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.
Yorumlar (3)
Recep Tayyip Erdoğan 11 ay önce
Hukukmu kaldı memlekette, sayemizde onun da selası verildi
Mühendis 11 ay önce
öğrenci arkadaş büyüyünce öğrenirsin neyin ne olduğunu, şimdi bilmeden pek ahkam kesme. zonguldakta adım atsan taksi durağına çarpıyo, incivez son durağa yeni durak yapıldı, şimdi havalandırmaya yapılıyo, avmde iki durak, emniyette durak, sitede durak var, bunlar birbirine hep beş dakikalık mesafede. sonra sitede otopark sorunu var deniyo, e olur tabi, bi ton taksi boş boş bekliyo tüm gün. zonguldaka bu kadar taksi çok, buna bi önlem alınması gerekirken başkan durak sayısı arttırıyo. çarşı içine hiç girmiyorum bile, bu kadar durak ve bu kadar taksi bu şehre çok
ÖĞRENCİ 11 ay önce
ben sadece otobüs ve dolmuş duraği görüyorum her hangi̇ bi̇r taksi̇ klubesi̇ ya da duraği görünmüyor. ne oldu kaymaği hep emni̇yet taksi̇ i̇le avm ve diamond taksi̇mi̇ yi̇yecek . bi̇raz öğrenci̇ dostu olun . öğrenci̇ olmazsa hepi̇ni̇z açsiniz ama halen bunu i̇rdi̇rak edemedi̇ni̇z . elleri̇ni̇ze sağlik başkanim .
22
açık