“İLGİLİLERLE GÖRÜŞTÜK”

Genel 20.06.2019, 23:10 20.06.2019, 23:26
997
“İLGİLİLERLE GÖRÜŞTÜK”

BEÜ’den ‘mezuniyet töreni’ eleştirilerine açıklama geldi:

“İLGİLİLERLE GÖRÜŞTÜK”

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) mezuniyet töreni sonrasında yer alan haberlere ilişkin açıklamada bulundu. Üniversitenin Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada mezuniyet töreni öncesinde ilgili kurumlarla ve kişilerle gerekli yazılmalar ve görüşmeler yapıldığına vurgu yapıldı.

Bilindiği gibi, su kesintisi ve trafik kaosu nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan halktan özür dileyerek, BEÜ Rektörü Mustafa Çufalı’nın kendisini bilgilendirmediğini söylemişti.

 

Tören günü şehir merkezinde yaşanan sorunlar nedeniyle arkasında 35 bin öğrenci, binlerce akademisyen ve idari personelin emeğinin bulunduğu üniversitenin en anlamlı günü olan Mezuniyet Gününün eleştirilerin gölgesinde anmanın kimseye fayda sağlamayacağına işaret edilirken, “Organizasyon ve şehrin sorunlarına yönelik yapılan samimi öz eleştirilere ve muhasebeye içtenlikle katılıyoruz.“ denildi.

BEÜ'nün açıklaması şöyle:

"Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2018-2019 Akademik yılı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapılan Mezuniyet Töreni sonrasındabasında ve sosyal medyada yer alan değerlendirmeler dolaysıyla birkaç hususu kamuoyuyla paylaşmada yarar görüyoruz;

2018-2019 akademik yılı mezuniyet törenleri için Nisan ayındaÜniversitemiz bünyesinde bir komisyon kurularak çalışmalara başlanmıştır.

Üniversite içi ön çalışmalar yapıldıktan sonra, daha önceki yıllarda gerçekleştirilen toplum mezuniyet törenlerinde olduğu gibi4 Nisan 2019 tarihinden itibaren ilgili kurum ve kuruluşlara ilgi alanlarına göre yazışmalar yapılmış gerekli görüldüğü yerde ilgili muhataplarla yüz yüzeyada telefonla görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Birçok üniversitede öğrencilerin aileleri ile birlikte mezuniyet coşkusu ve heyecanı yaşamak için mezuniyet törenleri tek seferde veşehir stadyumu gibiyerlerde yapılmaktadır.

Daha önce de mezuniyet törenlerimiz Kozlu ve merkez stadyumlarda yapılmış,Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapılan törene2400 öğrenci ve yaklaşık 8000 veli katılmıştı.

3200 öğrenci ve yaklaşık 10000 velinin katılımı ile gerçekleşen bu seneki tören sırasında törenin organizasyonu ve akışı özelinde kayda değer bir olumsuzluk yaşanmamış, coşkulu bir tören gerçekleşmiştir.

Tören günü ilimizde yaşanan sorunlar nedeniyle arkasında 35000 öğrenci, binlerce akademisyen ve idari personelin emeğinin bulunduğu üniversitenin en anlamlı günü MEZUNİYET GÜNÜ’nü eleştirilerin gölgesinde anmak kimseye fayda vermemektedir. Organizasyon ve şehrin sorunlarına yönelik yapılan samimi öz eleştirilere ve muhasebeye içtenlikle katılıyoruz.

Aylarca süren hazırlık sonrasında gerçekleşen tören sonrasında mezun olan öğrencilerimizi tekrar kutluyor, Zonguldak halkının ve velilerimizin törene gösterdikleri sabır ve ilgiden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

 

 

Yorumlar (1)
Birdost 2 yıl önce
Törenin canlı yayını elmas tv ye verilince. Ali rıza efendi nemalanamıdım diye pusulasından saldırıyor. Devam eti ali rıza efendi belki sus payı kaparsın sende bir yerlerden.
22
açık