İlk mesajını verdi: KURAL, KURAL, KURAL
Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a atanan Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak'ta makama oturduktan sonra ilk demecini verdi.

İlkin protokol tarafından karşılanarak tören mangasını selamlayan Zonguldak'ın 38. valisi Mustafa Tutulmaz, çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Tutulmaz, yapı olarak vatandaş odaklı ve kuralcı bir Vali olduğunun altını çizerek, Zonguldak'ta da Sevgili Dili Projesi'ni uygulayacağı mesajını verdi.  


Vali Tutulmaz, Cumhuriyet'in kazanılan kentinden Cumhuriyet'in ilk vilayetine geldiğini hatırlatarak, 
"Son valililer kararnamesi ile Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a geldim. Cumhuriyet'in kazanılan topraklarından Cumhuriyet'in ilk vilayeti olan Zonguldak'a geldim. Projelerin Afyon'daki, Siirt'te ilimize uyan bölümlerini hep beraber gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın hizmetindeyiz. Vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde olacağız. Kuralsız bir yönetim değil kuralları uyan bir yönetim içerisindeyiz. Kurala uymak toplum için olmazsa olmazdır. Vali olarak kuralcı biriyimdir. Kısa sürede ilimizi gezeceğiz. Buraya uygun projeler nelerdir gözlemleyeceğiz. Yapılmış projelerin takipçisi olacağız. Bunu da hep beraber sizlerle yapacağız. Ben Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerle beraber başarılı çalışmalar yapacağız. Afyon'da sevgi dili projesi yapmıştık. Burada da onu uygulayacağız. Bundan sonra 24 saat çalışacağız." ifadesini kullandı. 


HİZMET EDİLECEK YER KUTSALDIR...

Vali Tutulmaz, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Hizmet edilecek yerin kutsal olduğunu savunan Tutulmaz, şunları söyledi:

"Biz kamu görevlisiyiz. Bir çok yerde hizmet ettik. Her hizmet edilecek yer kutsaldır. Hizmet edeceğimiz yer Zonguldak'tır. Her yerin kendisine ait güzellikleri var.

Son 4 valimiz tanıdığım insanlar. Bir kısmını da Ankara'da tanıdım. Bizde öncesi sonrası yoktur.

Ben de buraya tayinim çıktıktan sonra bir araştırma yaptım. Şu projeyi bu projeyi yapacağım derken yanlış olur. Gücümün yettiği makam ve mevki konumunu Zonguldak için harcayacağım.

PANDEMİ SÜRECİNDE GÜZEL MÜCADELE YAPILMIŞ

Pandemi sürecinde güzel mücadele yapılmış. Sayı az bir konumda. Anadolu şehirlerinde azalmış durumda. Toplum kurallara uymazsa yöneticinin yapacağı bir şey kalmaz. Vatandaş duyarlı olacak. Kurallara uyduğumuzda bir sıkıntı yok. Kamu her alanı kuralla belirlenmiştir. Afyon gibi belirli bir konuma getireceğiz. Orda yaptığımız projelerin benzerlerini buraya yapacağız. Her ilin kendine ait dinamikleri var. Bize düşen potansiyelleri yakalayabilmek. Başarı Allah'tandır."

Emre Can BayramAnahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sade vatandaş 4 hafta önce

Yeni valinin görevinde başarılar dilerim. Valinin, partinin il başkanı gibi değil, devleti ve milleti temsil eden mülki amir gibi hareket etmesini; güçlünün Valisi değil, Hakkın ve haklının Valisi olmasını bekliyorum. Allah yardımcısı olsun.

banner228

EMİNE BAKKALI KAYBETTİK

Haberi Oku