İnternetsizlik canlarına tak etti

Genel 07.08.2020, 23:32 07.08.2020, 23:37
3357
İnternetsizlik canlarına tak etti

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Ahatlı köyü Gemecler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar 7 yıldır internet sorunu yaşıyor.

Mahalleye gelen internet hatlarının bağlı olduğu direklerin yıkıldığını anlatan mahalle sakinleri, tellerin yerlerde süründüğünü söyleyerek yetkililerin sorunu çözmesini istediler. Ahatlı köyü muhtarı İrfan Erişoğlu, "Daha önceki muhtarlığımda Gemeçler Mahallesi'nin alt tarafında bulunan kısmında, alt yapı internetinde sıkıntı vardı. Zonguldak’a ilgili müdürlüğe gidip şikâyette bulundum, gelinip yapılmıştı. Burası için Çaycuma’ya müracaatta bulundum. Biz bir şey yapamıyoruz, merkez ilgileniyor dedi. Zonguldak’a İl Müdürlüğü’ne gittim. Bana sözde diyorlar ki; 3-5 hane için internet vermeye uğraşamayız, masrafı fazla oluyor denildi. Gelip görmedikleri için buranın hane sayısını bilmiyorlar. Şu an internet alt yapısı olmayan hane sayısı 20’nin üzerinde. Yaklaşık 7 senedir burada telefon hattı yerlerde. Direkler çürüdü, yıkıldı. Bir gün birisinin ya da bir çocuğun üstüne yıkılacak diye kaç defa söylediysem de hiç bir şey yapmadılar" dedi. (İha)
Yorumlar (1)
Alp doğan 13 ay önce
Sadece o köy değil ki. Çaycumaya bağli dursunlar köyü ve mahallerinde de alt yapi yok. Bende gitmiştm banada böyle dediler 5-6 ev için masraf yapamayiz halbuki 30 hane geçik. 6yildir internet yok. Turktelekom'da daha köylerin adi kayitli değil dursunlar neresi, muharremşah köyü yok diyorlar.
25
açık