İşçiler, Kaymakam'dan yardım istedi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde faaliyet gösteren bir mobilya firmasında çalışan yaklaşık 50 işçi, 3 aydır maaşlarını alamadıklarını ileri sürerek Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’den yardım istedi.

Kaymakam Keçeli’nin olmaması nedeniyle Kaymakamlık önünde mağduriyetlerinin giderilmesini bekleyen işçiler, mağduriyetini şöyledilegetirdi:

“Dün itibariyle çıkış yapıldı. İşveren iş çıkışımızı verdi. Sabah fabrikaya gittik. Hiç kimsenin çıkış belgelerini vermediler. O işler öyle olmuyormuş, dediler. SGK’da duyduk ki verilen çıkışları gelip geri alıyorlarmış. İstiyorlar ki işçiler kendileri çıksın. Ya da 3 gün sonra işe gelmediğimizden dolayı tebligat çekerek haklı sebeplerimizi ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Toplam 50 işçiyiz. Hepimiz işsiz kaldık. Kaymakam Bey’le görüşme talep ettik. Beklemedeyiz. Geçen sene 180 kişi işten çıkarılmıştı ve o işçiler mahkemeye vermişlerdi. Fakat şirketi başkasının üzerine yaptıkları için kimse tahsil edemedi. Her şeylerini ipotek vermişler. Sırf işçilere ödeme yapılmaması için her şeyi ayarlamışlar. En son 20 gün önce 2 tır konteynır yüklendi. Nasıl ne zaman battılar anlamadık. Hiçbir sosyal haklarımız verilmedi. Yetkililerden destek bekliyoruz."

Anahtar Kelimeler
IşçilerKaymakam
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yeni transferler imzayı attı

Haberi Oku