İsmi yaşatılacak…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak’ta çok sevilen Vali Ahmet Çınar’ın adını ilçede yaşatacaklarını söyledi.  Çınar’ın kente veda etmeden önce kendisini ziyaretinde yaşananları aktaran Kantarcı, “Sayın valimiz bu devirde olması gerekenin üstünde çok iyi yetişmiş bir yönetici” ifadesini kullandı.  

Kantarcı, “Yaklaşık 16 aylık bir süredir birlikte Zonguldak’ta görev yaptıkları vali Ahmet Çınar’ın Zonguldak’tan ayrılmasının hem kendileri için çok büyük bir şok hem de sürpriz olduğunu belirterek, “Kısa süreli çok güzel şeyler oldu ama biz uzun süre daha çalışmayı çok arzu ederdik. Sayın valimiz hakikaten çok mütevazi, adaletli, bu devirde olması gerekenin üstünde çok çok iyi yetiştirmiş çok değerli bir yönetici” dedi. Başkan Kantarcı, Vali Çınar’ın isminin Çaycuma’da bir sokağa verileceğini söyledi.

VALİ AHMET ÇINAR’IN İSMİ BİR SOKAĞA VERİLECEK​

Çok kısa sayılacak bir dönemde Zonguldak’ta her kesim tarafından sevildiğini vurgulayan Kantarcı,  “Ayrılmanız dolayısıyla şehirde bir üzüntü var. Biz de ilk toplantılarımızdan birisinde sayın valimizin adını bir yere veririz diye düşünüyorum” dedi.

Vali Çınar ise “Teşekkür ederiz ama zahmet etmeyin ve hakikaten böyle isimleri iyi seçmek lazım başkanım. Daha önemli isimler var” diye konuşunca Başkan Kantarcı, “Değiştirilecek bir yere koymayız efendim. Bizim aslında bu yaptığımız ve en önemlisi geleceğe dair olanları da bu imar uygulamaları yaptık. Bu imar uygulamalarından yüzlerce sokak, cadde çıktı. İsim verecek çok yer var. Yani bir ismi kaldırıp da vermeyeceğiz. Onun için bu konuda bir sıkıntı yok” diye cevapladı.​

Daha sonra Başkan Kantarcı, Vali Ahmet Çınar’a Çaycuma’nın simgesi olan yakaran kadın heykelinin görselini simgeleyen plaket ile bir buket çiçek takdim etti. ​

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Ayrımcılığa tokat gibi cevap

Haberi Oku