İSRAİL ÜRÜNLERİNİ BOYKOT EYLEMİ

Genel 16.05.2021, 14:50
363
İSRAİL ÜRÜNLERİNİ BOYKOT EYLEMİ

Eğitim- Bir-Sen ve Memur-Sen Kadınlar Komisyonunca başlatılan “Teröristisrail'e bir taş da benden: İSRAİL ÜRÜNLERİNİ BOYKOT” eylemi ile ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Zonguldak Kadın Komisyonu Başkanı Nurbanu Ercan, eyleme Zonguldak kamuoyunun yoğun bir şekilde destek verdiğini kaydetti.

Açıklamasında “Biz Eğitim Bir Sen ve Memur Sen çatısı altında, zalimin karşısında ve mazlumun yanında olmak için Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanımız Sayın Sıdıka Aydın Hanımefendi’nin çağrısıylaisrail ürünlerini boykot kararı aldık ve bunu şehrimizin kamuoyuyla paylaştık. Kadınların, masum çocukların öldürüldüğü sözde davanın haklı olmayacağını düşünen vicdan sahipleri olarak israil üretimi olan hiçbir malı evimize sokmayacağımıza dair kararlılığımız kesindir.” diyen Ercan, “Bizler biliyoruz ki aldığımız her ürün Müslüman kardeşlerimize, masum çocuklara bir mermi, bir bomba olarak geri dönüyor. Artık dur diyoruz! Ellerinde sapan taşlarından, sopalardan başka hiçbir zahiri silahı olmayan Filistinli kardeşlerimize onurlu tepkimizle destek oluyoruz. Onların ümmetin mabedini, İslamalemininkalbini korumak için hayatlarını ortaya koymalarınaseyirci kalmıyoruz ve kalmayacağız da.” şeklinde konuştu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ta da duyarlı ve yiğit kadınlarımız başta olmak üzere bütün şehir  zalime tepki iradesini ortaya koymuştur,  diyen Nurbanu Ercan;  “Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Zonguldak Kadın komisyonu olarak abluka altında olan sivil ve savunmasız Filistinli kardeşlerimize karşı uygulanan saldırgan eylemleri şiddetle kınıyoruz; bu saldırılar derhal son bulmalıdır. Kutsal mekanımız, mabedimiz olan Mescid-i Aksa’ya ve mahremimizi korumaya çalışan kardeşlerimize yapılan saldırılar durdurulmalıdır. Buradan bütün kadınlarımıza, bütün Zonguldaklı kardeşlerimize sesleniyorum: BU BOYKOTA SİZ DE VAR MISINIZ?” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
32
açık