İsyan… İsyan… İsyan!
Zonguldak dün sabah saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışına teslim oldu… 
İsyan… İsyan… İsyan!

Zonguldak’ta son iki gündür etkili olan kar yağışı dün sabah saatlerinde iyiden iyiye bastırınca yerel yönetimler ve devlet aciz kaldı. Alınan tedbirler yetersiz kalınca özellikle sabahın ilk saatlerinde adeta hayat durdu. Meteorolojinin uyarısına rağmen Zonguldak Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü okulları tatil etmeyince gecenin karanlığında yollara düşen çocuklar adeta perişan oldu. Kimi yarı yoldan döndü, kimi ise tatil haberini okulda aldı. Twitter üzerinden tatil haberinin geç açıklanmasına tepki gösteren öğrenci ve velileri Valiliği ve Milli Eğitim’i topa tuttu. Zonguldak Belediyesi ve Kozlu Belediyesi özellikle hastane yollarında çuvalladı. Belediye Başkanları yağan karın altında kaldı!
TIP Yolu Çile Dolu
BEÜ Tıp Fakültesi Hastane yolunda kar ve buz çilesi devam ediyor. Kemoterapi görmek zorunda olan hastalar bu yokuşu yaya olarak çıkmak zorunda kalıyor. Siyasetçiler ise o bölge senin bu bölge benim kavgası veriyor. Yolun açılamaması üzerine hastalar, hasta yakınları ve personel araçların çıkamadığı yolu yürüyerek çıkmak zorunda kaldı. 
Politikada Kar Polemiği
"Zonguldak Belediyesi karla mücadeleyi başaramadığı için okullar tatil oldu” diyen AKP İl Başkanı Zeki Tosun'a yanıt, CHP Merkez İlçe eski Başkanı Ebru Uzun'dan geldi. Uzun, sosyal medyadaki paylaşımında, "Zonguldak Belediyesi iyi çalışmadığı için okullar tatil oluyor diye açıklama yapan, konuşmuş olmak için konuşan AKP il başkanı Zeki Tosun kendi belediye başkanına da iki çift laf söyle. İki gündür BEÜ Tıp Fakültesi yolu kapalı, felç, kanser hastaları kar altında o yokuşu yürüyerek çıkıyor. İhmalkarlık, tedbirsizlik, beceriksizlik bu. Hadi birçok yere ekip yetişemez onu anlarım ama hastane yoluna nasıl önlem alınmaz? Beton sevginizin onda birini de insanların can güvenliğine sağlığına ayırın" dedi.
92 köy yolu ulaşıma kapandı
Zonguldak'ta 92 köy yolu ulaşıma kapandı. Alınan bilgiye göre Merkez ilçede 25, Kilimli’de 4, Kozlu’da 25, Çaycuma’da 3 ve Ereğli’de 35 olmak üzere toplam 92 köy yolu ulaşıma kapandı. Yol açmak için çalışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi. Karla mücadelede karayollarının çaresiz kalışı vatandaşları çileden çıkardı.
Jandarma Hızır Gibi
Zonguldak'ta kar nedeniyle hastaneye ulaşamayan kanser hastası kadını hastaneye getirdi. Kozlu ilçesinde jandarma ekipleri yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti. Kanser hastası olan ancak yoğun kar nedeniyle hastaneye gidemeyen yaşlı kadın, jandarma aracıyla BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Onkoloji Bölümü'ne ulaştırıldı. Jandarmanın bu çabası büyük takdir topladı.
Vatandaş Belediyeye İsyan Etti
Zonguldak Emirgan yokuşu ve Orman işletme müdürlüğü mevkisinde trafik kilitlendi. Ekipler ana arterlerdeki tuzlama çalışmasında yetersiz kalınca araçlar yollarda kaldı. Vatandaşlar çarşıya yaya olarak inmek zorunda kaldı.  
Tedbir alınmamasına tepki gösteren vatandaşlar, şunları söyledi: “Bir saattir Trafik kilit. Orman işletmesinden çarşıya inilmiyor, ara sokaklar zaten felç. Tepebaşı ve Rüzgarlımeşe’de belediye hiçbir çalışma yapmamış. Daha yeni şimdi bir araç giderken gördüm. Rüzgarlı’ya doğru çocuk hastanesi var. Yazık değil mi? Bunların gece bu işleri yapması lazım değil miydi? Şimdi yolların tertemiz olması lazım değil miydi? Yazıklar olsun. Bu belediyeye haklarımı helal etmiyorum”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner243

banner228

Teknopark'ta Siber Güvenlik Yazılım firması...

Haberi Oku