JUDOCULAR MADENCİLERİ ANIYOR

 JUDO'NUN KALBİ ZONGULDAK'TA ATIYOR

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Site Spor Salonu'nda Uluslar arası Madenci Kupası Judo Turnuvası düzenlendi. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4'üncüsü düzelenen Uluslar arası Madenci Kupası Judo turnuvası Zonguldak'ın ev sahipliğinde Site Spor Spor Salonu'nda başladı. 
Turnuvaya 22 İl ve 3 Ülkeden toplamda 600 yakın sporcu katıldı. Müsabakalar Süper Minikler ve Minikler olmak üzere 2 kategoride yapılıyor. Zonguldak'tan ise ilimizen temsilen müsabakalara 23 sporcu katıldı. 2 gün süren müsabakaların ardından kategorilerinde dereceye giren sporculara kupa, madalya verilirken antrenörlere ise madenci heykeli verilecek.
Site Spor Salonu'nda başlayan müsabakaların  ilk gününde bir birinden heyecanlı ve nefes kesen müsabakalara sahne oldu. Minikler minderde bir birlerini tuş edilmek iyice kıyasıya mücadele verdi. Öte yandan minikler sahada mücadele ederken sporcuların aileleri de tribünden çocuklarına destek verdi. 
Judo İl Temsilcisi Kemal Çebi; 'Judo Zonguldak'ta en üst düzeyde temsil ediliyor'
Judo İl Temsilcisi Kemal Çebi,Judo'nun Zonguldak'tan en üst seviyede temsil edildiğini söyleyerek, ''Bu yıl dördüncüsünü yaptığımız ve geleneksel hale gelen madenciler turnuvası başladı. Şuanda 22 il ve 3 ülkeden 600 yakın sporcu 2 gün boyunca yarışacak. Süper Minikler ve Minikler olmak üzere turnuva 2 kategoride devam ediyor. Judo Federasyonu Başkanı, Başkan Yardımcıları, Dünya Judo Federasyonu protokol üyeleri, Judo Genel Kordinatörü olmak üzere şuanda Judo burada en üst seviyede temsil ediliyor. Valimiz, Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimizde buraya gelecekler. Hakkikaten güzel bir organizasyon oluyor. Ben buradan Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel'e teşekür ediyorum. Olağan üstü bir çapa ile maçlarımızı eksiksiz yapıyoruz. Biz bu müsabakalarımızı sponsorlukla yapıyoruz. Bizim sponsorumuz Zonguldak Belediyesi. Belediye Başkanımız Selim Alan'a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu müsabakalara Zonguldak'ta 23 sporcu ile katılıyoruz. Temennimiz buraya gelen kafilelerin mutlu bir şekilde dönmeleri''dedi. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel; 'Madencileri anımsatmak bizlerin görevi'
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, madecileri anımsatmanın kendilerinin görevi olduğunu ifade ederek, ''Uluslar arası madenciler judo turnuvasını tekrar düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak mutluluk verici. Salonun tamamı neredeyse dolu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Zonguldak emeğin başkenti. Madenci kenti. Binlerce insan ekmeğini yerin metrelerce altından kazanıyor. Madencileri anımsatmak bizleri görevi. Bu turnuvayla da onları en şekilde temsil ediyoruz''diye konuştu.
Emre Can Bayram


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Radyocu Bostancı vefat etti

Haberi Oku