Kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan mallar haczedilmeyecek

Genel 01.07.2021, 13:34 01.07.2021, 14:02
180

İl Genel Meclisi Temmuz toplantısının ilk toplantısı yapıldı. Buna göre İl Genel Meclisinde alınan karar ile borçlanma yoluyla elde edilen gelirleri, vergi, resim ve harçları, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları haczedilememesi karar verildi.

Zonguldak İl Genel Meclisinin Temmuz ayı  5.birleşimi bugün Necdet Karaveli yönetiminde meclis toplantı salonunda yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından tutanak özeti okundu.

Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın şartlı nakdi yardımı ile yatırım teşvik belgesi kapsamında, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü'nden satın alınan Arazözün, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 7. maddesinin  (h) bendinin 4. fıkrası “İl Özel İdaresinin proje karşılığı borçlanma yoluyla elde edilen gelirleri, vergi, resim ve harçları, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları haczedilemez.” hükmü gereğince, haciz edilemez kararı alınması, hususunun görüşüldü.

Kararın mecliste oy birliği kabul edilmesinin ardından bir sonraki meclis toplantısının 2 Temmuz Cuma günü saat 10:00’da yapılmasına karar verildi.

(Şebnem Saka)

Kaynak: Şebnem SAKA
Yorumlar (0)
16
kapalı