Kamu Kurumlarında İkramlar Durduruldu

Genel 25.08.2020, 22:18 25.08.2020, 22:22
2246
Kamu Kurumlarında İkramlar Durduruldu
Kamu kurum ve kuruluşlarda yemekhane hizmeti ve paketli su servisi hariç her türlü yiyecek içecek ikramı durduruldu.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Kovid-19 tedbirleri konulu yeni bir genelge gönderdi.

Ülke genelinde;

Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramı durdurulacak.

Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’nci maddeleri uyarınca gerekli kararlar valiliklerce ivedilikle alınarak 26 Ağustos tarihinden itibaren uygulanmaya başlanılacak.

Vali ve kaymakamlıklarca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın  belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi sağlanacak.

Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’ inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Yorumlar (2)
Anbarcı muhittin 12 ay önce
Güzel bir karar olmuş
Vatandaş 12 ay önce
Siz bunun uygulamasının gerçekleşebileceğine inanıyorsanız 1. Sınıf çocuğundan daha safsınız demektir. Hangi kamu kurumunu denetleyecekler? Denetlemeden önce haber sızmayacak mı ?
25
açık