Kantarcı, Lennestadt Belediye Başkanlığına seçilen Puspas'ı kutladı
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın yeni Belediye Başkanı olan Tobias Puspas’ı bir meaj göndererek tebrik etti.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Almanya’da eylül ayı içinde yapılan yerel seçimlerde, eski başkan Stefan Hundt’un yeniden aday olmaması üzerine Lennestadt Belediye Başkanlığına seçilen Tobias Puspas’ı bir mesajla tebrik etti. Kantarcı mesajında, “İlişkilerimizin önümüzdeki dönemde de artan bir ivme ile süreceğine inanıyorum” derken, yanıt veren Puspas ise, “Bana devredilen bu dostluğun daha da ilerlemesi ve gelişmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

 

KANTARCI: “BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Başkan Kantarcı mesajında, “Sayın Başkan Puspas, eylül ayında Lennestadt Belediye Başkanlığına seçilmenizden ötürü, tekrar, en içten tebriklerimi sunuyorum.  2014 yılında başlayan kardeş belediye ilişkilerimizin önümüzdeki dönemde de artan bir ivme ile süreceğine inanıyorum. Nüfus yapısı ve coğrafi özellikleri birbirine benzeyen iki kentin yöneticileri olarak, birlikte güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Dün, değerli dostum Stefan ile örtüsünü açtığınız kardeşlik meydanının ilerleyen günlerde açılışını hep birlikte yapmayı arzu ediyorum. Bu vesile ile kasım ayı başında başlayacak yüce görevinizde üstün başarılar diliyorum. Her şeyden önce size ve sevdiklerinize sağlık diliyorum. Selam ve sevgilerimle” dedi.

 

PUSPAS: “TÜRK-ALMAN DOSTLUĞUNA KATKIDA BULUNABİLİR VE GELİŞTİREBİLİRİZ”

Kantarcı’nın mesajına yanıt veren Lennestadt Belediye Başkanı Tobias Puspas, “Sayın Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Bu güzel ve anlamlı dilekleriniz için kalpten teşekkür ederim. Bana devredilen bu dostluğun daha da ilerlemesi ve gelişmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim. Dediğiniz gibi iki kentin birçok ortak yönü ve değerleri var. Bizler, iki şehrin belediye başkanları olarak, Türk-Alman dostluğuna katkıda bulunabilir ve geliştirebiliriz. Kültürel, ekonomik ve ekolojik anlamda çalışmalar bu dostluğa katkı sağlayacaktır. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

4 Aralık 235... Dünya Madenciler Günü...

Haberi Oku