KAPTAN CAYMAZ'DAN YERLİ UYARISI

Genel 17.06.2019, 14:07 17.06.2019, 14:10
775
KAPTAN CAYMAZ'DAN YERLİ UYARISI
 KAPTAN CAYMAZ'DAN YERLİ UYARISI 
Zonguldak Kömürspor'da şampiyonluklar yaşayan ve sözleşmesi sona eren  29 yaşındaki Kaptan Mert Caymaz, ailevi sebeplerden dolayı geldiği memleketi Zonguldak'ta spor kamuoyuna açıklamalarda bulundu.
Kaptan Mert Caymaz, Kömürspordan ayrılmasının sebebi artık kendisi için yeni bir heyecan yeni bir hikaye yazmak olduğunu söyleyerek, Kömürspor için her zaman açık kapı olduğunu söyledi. Caymaz ayrıca dışarıdan bir hocanın Kömürspor'a başarı getiğrmeyeceğini ve her zaman yerli hocalardan daha çok verim aldıklarını ifade ettti. 
''Burası benim yuvam''
Zonguldak Kömürspor'un Kaptanı Mert Caymaz, Zonguldak Kömürspor Kulübünün kendisinin yuvası olduğunu söyleyerek, ''Ailem burada olduğu için Zonguldak'a geldim. Ayda 1 buraya gelmemiz gerekiyor. Hem annemi gördüm hem akrabalarımızı gördük ve birazda işlerimiz vardı. Tabi ki kulübe uğramamızlık olmazdı. Burası bizim yuvamız. Geldik malzemeci Mahir ağabeyimizi ziyaret ettik. İnsan afarklı duygular hissediyor. Bura farklı şeyler biriktirip güzel anılar bırakmışız. Her geldiğimizde burada yüzler gülüyor bu sevindirici.''
''Yeni bir heyecan yeni bir hikkaye yazmak için takımdan ayrıldım''
Yeni bir heyecan ve yeni bir hikaye yazmak için takımdan ayrıldığını ifade eden Caymaz, ''Yeni sezonda Zonguldak Kömürspor'a başarılar diliyorum. Zonguldak Kömürspor bizim takımımız. İnşallah başarılı olurlar. Öncelikle şu zor şartlardan kurtarırırlar. Kulüp bir rahatlamaya girer. Ondan sonra iyi bir sezon geçirip ligde kalırlar. Hedefleri ne bilmiyorum şuan ama. Güzel dileklerimiz Zonguldak Kömürspor için. Zonguldak bizim kulübümüz. Benimle ilgili artık burada devam etme şansım yok sezon başında söylemiştim. Artık yeni bir  takım yeni bir heyecan için kulüpten ayrıldım. Kendilerine başarılar diliyorum''dedi. 
''Kömürspor'a tüm kapıları kapatamam''
Zonguldak Kömürspor'un tecrübeli oyuncusu Mert Caymaz, Kömürspor'a tüm kapıları kaptmadığını belirterek, ''Hayat bu herşeyi kesin konuşmamak lazım. Büyük konuşmamak lazım. Ama şuanda benim öyle bir düşüncem yok. Tabi ki de bütün kapıları kapatmamak lazım. Hayat ne götürür ne getirir bilemiyoruz. Serkan hocayla anlaştılar. Ben Serkan hocaya da başarılar diliyorum. Şahsi fikrim yakın geçmişte hep yerli hocalarla başarılar geldi. Bizde bunun içindeydik. Benim şahsi fikrim yerli hocayla anlaşılmasını tercih ederdim. Sıkıntı yok. Başka hocayla anlaşmışlar ona da başarılar diliyorum''diye konuştu.
''Takımı ligde kalması büyük bir başarı''
Takımın ligde kalmasının byk bir başarı olduğunu ifade eden Caymaz, ''Sezon başında hedef bu değildi. Sezon başında en kötü play off ümidiyle hedef koymuştuk. Sezon öncesinde ki şartlar bize bu hedefi koydurdu.Ama malesef kulübün yaşadığı sıkıntılar büyük maddi sıkıntı sahipsiz kalması bizim öyle bir konuma getirdi ki kümede kalmada bile sevinir hale geldik. Bu sezon özellikle takım çok zor şartlarda mücadele etti. Bu tesisin şartları ve imkansızlıklar altında bu takımın kümede kalması büyük başarıdır. Şartlar böyle devam ederse yine kümede kalırsa yine büyük bir başarıdır. Şartlar iyi olsaydı bana göre bu takım play off oynardı. Yeri geldi tesisde yemek çıkmadı yeri geldi sıcak suyumuz yoktu buna benzer bir sürü sebep. Ben buradan ayrılırken de hocalarımızla ve arkadaşlarımla konuştum. Burada kalmamızın en büyük sebepi hocalarımızın ve oyuncu arkadaşlarımızın büyük emeği''şeklinde konuştu.
''Dışarıdan bir hoca alınmasını doğru bulmuyorum''
Kaptan Mert Caymaz, dışarıdan bir hoca alınmasını doğru bulmadığını söyleyerek, ''Serkan hocayı tanımıyorum. Ben kendisine sonsuz başarılar diliyorum. Keşke yerli bir hocayla anlaşılsaydı. Yerli hoca ve yerli oyuncudan uzaklaştıkca başarıdan uzaklaşıyorsun demektir. Biz bunu yakın geçmişte de gördük. Bu kulübün yakın geçmiştw 2 şampiyonluğu var. Bunların ikisi de yerli hocalarla oldu. Ben her zaman bu liglerde yerli hocalardan yanayım. Geçen sene Cahit hoca olmasaydı başka hoca ne kadar daynırdı. Yardımcı hocalar yerli olmasaydı  bu takımı nasıl idare edebilirdi. Şenol hocada öyleydi. Kulüp burası zor bir kulüp. Şartlar düzeldiği zaman genellikle yerliden vazgeçilip popüler isimler ön plana çıkar. Ben kendi adıma doğru bulmuyorum. İsim önemli değil''diye konuştu.
''Hiç bir takımla ciddi bir görüşme yapmadım''
Şuana kadar hiç bir takımla yüz yüze konuşmadığını ifade eden Caymaz, ''Erokspor muhapbeti beni manager aradı. Böyle bir sohbet ettik. Sadece bu. Onun dışında ciddi bir oradan teklif almadım. Sadece managerle görüştük. Şuana kadar hiç bir takımla bire bir görüşmem olmadı. Askerden geleli 2 hafta oldu. Şuan hiç birşey yok. İnşallah benim için transfer dönemi hayırlı geçer. İnşallah transfer olduğum takımda da başarılar yakalamak istiyorum. Benim söylemek istediğim bu takımın değerini bilelim. Bu takıma sahip çıkalım. Bu takımın yeri 2.Lig değildirdi. İyi bir yapılanma ile bu takım üst ligleri hakkediyor. İnşallah bizden sonra bayrağı devralacak olanlar bu takımı  hakkettiği yerlere taşıyacaktır. Herkes hakkını helal etsin''dedi.
Emre Can Bayram

Yorumlar (0)
18
açık