Kardeşler köyüne yeni hizmet binası

Genel 21.05.2021, 22:38 21.05.2021, 22:48
498

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin 5. oturumu tamamlandı.

4. birleşimine ait toplantı tutanak özetinin okunup oylanmasının ardından Zonguldak Kardeşler köyü Kokaksu mahallesinde yeni hizmet binası projesi görüşüldü.

Mecliste ayrıca, şu gündem maddeleri ele alındı:

"İdaremizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personellerin, Kanunun 67'nci ve 68'inci maddelerine göre bir üst dereceye terfi edebilmeleri ve kazanılmış hak aylık dereceleri ile kadro derecelerinin uyumlu hale getirilmesi için, kadrolarında derece değişikliğine ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle, İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik hükümlerine göre düzenlenen, III sayılı dolu kadro değişikliği cetveli ile ilgili Plan ve Bütçe ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 12 – 6 sayılı raporlarının görüşülmesi.

İlimiz Alaplı İlçesi, Kıran Köyü – Yedigelli Köyü hudutlarında vatandaşların konut yapacakları yerleri olmadığından köy yerleşik alanlarının genişletilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 15 – 15 – 11 sayılı raporlarının görüşülmesi.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 47. ve Bütçe Muhasebe Yönetmeliğinin 40. maddesi gereğince hazırlanan, İl Özel İdaresinin 2020  yılı kesin hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu, 16 sayılı raporunun görüşülmesi." 

(Haber: Şebnem Saka)

Kaynak: Şebnem SAKA
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu