Kayyum Heyeti Kömür Satıp Madencilerin Alacaklarını Ödeyecek
Zonguldak’ta FETÖ/PDY operasyonu kapsamında madencilik şirketine kayyum atanan heyet, soruşturma ve gözaltılarla ilgili olarak Zonguldak Emniyete Müdürlüğü’ne gelerek bilgi aldı. Heyet, son olarak atandıkları maden şirketinin sahasında 5 bin ton kömür tespit ettiklerini ve bu kömürleri satarak maaş alamayan madencilerin maaşlarını ödeyeceklerini ifade ettiler.
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Zonguldak, Çaycuma, Kozlu, Kilimli ve Kdz. Ereğli ilçesinde FETÖ/PDY operasyonu dahilinde gözaltına alınanların sayısı 18’e yükseldi. Aralarında maden, otomotiv, pastane gibi işyerlerinin sahiplerinin bulunduğu soruşturmada, "burs, kurban ve bağış, himmet" adı altında alınan paraların önemli bir kısmının yurt dışına aktarıldığı, kalan bölümünün ise yurt içinde dağıtıldığı iddia edildi.
Son yapılan FETÖ/PDY operasyonu kapsamında bir madencilik şirketine kayyum atanmıştı. Kayyumlar, sabah saatlerinde gözaltı ve soruşturmaya ilişkin Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bilgi aldı. Kayyum heyeti, son olarak atandıkları maden şirketiyle ilişkin açıklamada bulundu. Heyet, maden sahasında tespit ettikleri 5 bin ton kömürü satarak, maaşlarını alamayan işçilerin ücretlerini ödeyeceklerini belirttiler. Bu konuda çalışma başlattıklarını ifade eden kayyum heyeti, şöyle dedi:
"Kayyum heyeti olarak Emniyet Müdürlüğü’nde devam eden soruşturma ve gözaltılarla ilgili olarak atandığımız şirketlerle ilgili Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bilgi aldık. Son olarak atandığımız Erba Madencilik sahasında 5 bin ton civarında kömür tespiti yaptık. Bu kömürün satılarak nakit paraya çevrilmesi ve maaşını alamayan işçilerin alacaklarının dağıtılması noktasında dikkatli bir çalışma başlatıyoruz. En yakın zamanda süreci tamamlayarak işçilere ödeme yapmak konusunda işçilerimizin mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

BAKKA’ya Genel Müdür ziyareti…

Haberi Oku