Keleş, “Bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyiz”

Genel 30.08.2021, 03:54
56
Keleş, “Bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyiz”

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Av. Fatih Keleş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk milletinin bağımsız mücadelesinin en büyük göstergesinin 30 Ağustos olduğunu söyledi.

Fatih Keleş açıklamasında, şunları söyledi:

“Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 99. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslara örnek olan bir zafer olmuştur.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelemiz sonucunda kazandığımız bağımsızlığını her zaman koruyacaktır.

Ülkemizin birliği ve Ulusumuzun bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 99. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu duygularla aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” .

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu