Keleş, Hamdi Uçar'a cevap verdi

DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın partilerine yönelik açıklamalarına cevap verdi.

Başkan Keleş, Milletvekili Hamdi Uçar'ın, "Geçmişte beraber yola çıktığı ekiplerini, liderlerini eleştirmenin tenkit etmenin doğru olmadığına inanıyorum. Çünkü alınan kararların tümünde kendilerinin imzası var, yapılan bütün işlerde beraberdiler. Bu çalışmaları hep birlikte yürüttüler. Bir şekilde bir dönem sonra ayrıldıktan sonra geçmişe yönelik yapılan eleştirilerin çok etik olmadığına inanıyor ve  düşünüyorum.  O yüzden bu tip kongrelerde siyasi rant elde etme adına açıklamalar ne yazık ki yapılıyor. Bu hem o siyasi partiye hem de ülkeye katkı sağlamıyor." sözlerini talihsiz ifadeler olarak nitelendirdi.

Keleş, şunları söyledi:

Milletvekili Sayın Uçar'ın bu açıklamalarını üzülerek takip ettik. 

Sayın Uçar siyasi rant elde etmek gibi bir gayemiz olmadığını bilmelidir. Bizim lügatımızda siyasi rant yoktur. Bizler siyasi rantı bilmeyiz. Bir gün olur da siyasi rant ile alakalı bilgi vermek isterse kendisini seve seve dinleriz.

 

Anket sonuçlarına göre bir açıklama yapması kendi talihsizliği olmuştur. Biz dün anketimizi gerek kongremizde gerekse meydanda yaptık. Hemşehrilerimizin yoğun ilgisi ve teveccühünü gördük. Millet iradesi günü geldiğinde gerçek anketi ortaya koyacaktır. Sayın vekil o zaman şimdi konuştuklarını tekrar söyleyebilecek midir? Biz aylardır sokaktayız, vatandaşımızlayız anket kovalayacağına vatandaşın derdiyle dertlenmeyi denemeli, şehrimizin sıkıntılarına kulak vermelidir. Kendisinin Zonguldak'ta bir karşılığı yoktur. Belediye belediye gezerek, makamda oturarak vekillik yapılmaz.

 

Genel başkanımızın geçmişi eleştirdiği söyleyen Sayın Uçar il başkanlığı, ilçe başkanlığı yaptığı dönemlerde de anlaşılan sadece makamda oturmak ve kendi işlerinin peşinde koşturmakla vaktini geçirmiş. Geçmişe dair bilgi sahibi olmak isterse Genel başkanımızın 20 yıllık basın arşivi ortadadır ve tüm halkımıza açıktır. 2002'den bu yana tüm söylemlerini ortaya koyabilecek başka bir lider yoktur. Kendisine tavsiyemiz az okuyup biraz da araştırmasıdır.

'2002’den bu yana bütün söylediklerimin altına bugün de imzamı atarım.' diyen Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan'ın arşivini görmek isteyenler babacannediyor.com sitesinde bulabilir; okuyarak, araştırarak, dinleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz." (Cevdet Akgün)

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sendika değil, sıçrama tahtası...

Haberi Oku