FLAŞ HABER
Kendisi gitti, geriye bu sözleri kaldı…

Halkın yoğun katılımıyla kente veda eden Vali Ahmet Çınar’ın önceki akşam veda yemeğinde yaptığı konuşma büyük yankı uyandırdı.

Valiler kararnamesiyle ilgili eleştiride bulunan Vali Çınar, şunları söylemişti:

"Bu kararname Türkiye'nin olağan işlerinden, rutin işlerinden. Çok yaşanan işlerinden. Her valinin yaşanan işlerinden. Bu böyle ama doğru işlerinden değil. Beni almalarından asla konuşmuyorum. Genel bir sistem eleştirisi yapıyorum. Bundan devlet millet zarar görür. Sadece vali kararnamesi değil. Bütün bu tür değişiklik atamalardan bahsediyorum. Bir vali şehre gelince zaten 2-3 ay hoş geldin gibi merasimlerle geçiyor. Nefes alamıyor. Sonra sanayisini, etrafını tanıyacak derken 8 ay gidiyor. Şehri görüp kapasitesini anlayıp hamle yapacağı ve daha depara kalkacağı dönemde görevden alınması büyük bir zaman ve insan israfı. Bunu lütfen kendimle ilgili algılamayın. Ben her meydanda rahat konuşan bir adamım. Şu an mevzu bu olduğu için bunu söylüyorum."


Kendisini Zonguldak'taki siyasetçilerin görevden aldırdığına dair iddialarla ilgili de şöyle cevap verdi:

"Bu adam niye merkeze alındı? Herkesin aklına şu da gelir. Yerel siyaset. Tabi oklar iktidar partisine gider. Fitne ve fesatla görevden bunu mu aldırdılar diye insanın aklına gelir. Bunu net söylüyorum. İktidar partisinin il başkanı da burada. Ben il başkanımız ve milletvekillerimizden en ufak nezaketsizlik görmedim. CHP milletvekillerimizden öyle. Son derece nazikler. Benim burada kalmam için ilgili makamlara ilettiklerini de ben biliyorum. Bu yüzden hak geçmemesi için bunu burada söyleme ihtiyacı duydum" 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hayri 5 ay önce

bu ne abartı böyle ilk defamı bir vali gidiyor. neden bu kadar abartıldı. ne yaptı bu vali de abartılı bir veda yapmaya çalışıyorsunuz. zonguldak a hizmet etmiş bir sürü insan gitti. hangisine veda yaptınız.

banner236

O da koroya katıldı: “Gün zillet ittifakına...

Haberi Oku