KENT KONSEYİ BABANIZIN ŞİRKETİ Mİ?

Genel 27.06.2019, 19:31 27.06.2019, 19:36
985
KENT KONSEYİ BABANIZIN ŞİRKETİ Mİ?

Kent Konseyi’ne cunta benzetmesi yapan Topaloğlu:

KENT KONSEYİ BABANIZIN ŞİRKETİ Mİ?

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, Kent Konseyi yönetimini topa tuttu. Konseyin apar topar kongre kararını 12 Mart cuntasına benzeten Topaloğlu, Belediye Zabıtasıyla gönderilen kongrenin ertelenmesini istedi.

Topaloğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Üyesi olduğumuz: Zonguldak kent konseyi genel kurulunun 27.06.2019 tarihinde yapılacağı derneğimize 25.06.2019 Tarihinde akşam saatlerinde 12 cunta mantığını andıran bir anlayışla Zonguldak belediyesi zabıta ekiplerince derneklere hiçbir imza karşılığı olmadan bırakılmıştır.

Kent konseyinin sekreteryası yok mu?

Zonguldak belediyesi Zabıtalarının görevi kent konseyine posta dağıtıcılığı yapmak mı?

Zonguldak Belediyesi Zabıtalarına bu emri kim neden vermiştir.

 

Zonguldak Kent konseyi Çalışma Yönergesinin madde :9/3 göre genel kurul 7 gün önce üye kuruluşlara yazı ile bildirilir denilmektedir. Nasıl oluyor da biz üye kuruluşlar genel kuruldan iki gün önce davetiye gönderiliyor.

 

Kent konseyi toplumun her kesiminin içinde yer aldığı kent yaşamının her alanında söz ve karar alabilecek bir sivil örgütlenme olması gerekirken ne yazık ki her dönem gerek belediye yönetimi gerekse resmi kurum ve iktidar partilerinin güdümünde oluşan bir yapı tarafından, suya sabuna dokunmayan kent yaşamı ile ilgili resmi kurumların ve yerel yönetimin sözünden çıkmayan bir şahsiyete teslim edilmiştir. Bugünde aynı anlayışla oldu bitti ye getirilerek Kent konseyi adrese teslim göstermelik bir kongre yapmaktadır.

 

Bu durumu kabul etmek mümkün değildir. Genel Kurul Hukuki olarak geçerli değildir. Kongre çağrısı yönetmenliğe uygun yapılmamıştır.

 

Esas sorulması gereken soru böylesine usulsuz ve acele  yapılması göze alınan kongrede ne yapılmak istenmektedir.

Kent konseyi yönetimi bunun cevabını vermelidir.

Bu tutumu bir kez daha kınıyor. Bu antidemokratik genel kurulun derhal ertelenmesini ve usulüne uygun çağrı yapılarak yeni bir tarih belirlenerek yapılmasını talep ediyoruzç

Aksi durumda diğer üye yapılarla birlikte her türlü yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini Zonguldak kamuoyuna saygıyla duyururuz”

Yorumlar (1)
Tuğrul Ünlü 2 yıl önce
Sol anlayışta olduğunu iddia eden ve yıllardır bir halt etmeyip sadece demogoji üreyenlere bakın, konseylere ve hatta milletvekillerine, sağdan ve soldan. Genç adam hariç. Belediye başkanı gibi en azından uçak heyelan yol vs. Emek veriyor. Deniz çocuğu geçecek kadar adam bile kalmamış yıllarca emek verdiğim memlekette. Ne iktidardan ne karşısından. Üç beş gazeteci hariç. Adam yok mu gerçekten memlekette... Bunu derken soy isimlerinden fırından cerrahtan kısadan uzundan bahsetmiyorum... Ne de yıllardır madenci olduğunu söyleyen madenci anıtı demogoglarımdan... Adam yok mu gerçekten. Mobilyacı ütücü esnafa mı kaldı bu köklü şehir????
17
parçalı bulutlu