KGD'den Mustafa Özdemir açıklaması

Genel 22.03.2021, 20:01
639
KGD'den Mustafa Özdemir açıklaması

Karaelmas Gazeteciler Derneği'nden, geçtiğimiz perşembe günü tutuklanan gazetemiz yazı işleri müdürü Mustafa Özdemir'le ilgili açıklama geldi.

Yargı aşamasındaki konuya meslek örgütü olarak taraf olmadıkları hatırlatılan açıklamada, "Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD) olarak, Halkınsesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özdemir’in tutuklanmasından bu yana tüm gelişmeleri yakından takip ettik. Soruşturma dosyasıyla ilgili bilgiler öğrenmeye çalışarak konuyu hukuk uzmanlarına danıştık. Meslek örgütü olarak öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, gazeteciler bu olayda taraf değildir. Üzülerek görmekteyiz ki gazeteciler arasındaki kutuplaşma had safhadadır. Meslek örgütü olarak meslektaşlarımıza çağrımız adli olay olarak soruşturulan bu olayın adaletli şekilde aydınlatılmasından başka bir temennide bulunmamalarıdır.

Kamuoyunda bu olayın bir komplo olduğu konusunda görüşler yer almaktadır. Bizler, adli yargılamaya sonuna kadar güvendiğimizi ve gerçeklerin bu yargılama sonunda ortaya çıkacağına inanıyoruz." denildi.

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (4)
Turgut Güven 6 ay önce
Keşke tutuklu yargılanmasına karşı çıksaydınız be kardeşim..
Halk 6 ay önce
Bu kadar basit olmamalı ADALET
GEMİCİ 6 ay önce
AA YENİMİ HABERİNİZ OLDU DEMİYORUM YENİMİ HABER VERDİLER
Gülden 6 ay önce
NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP... Sözde temsilcilik ..
24
az bulutlu