FLAŞ HABER
Kırık Ayağı İle Sınava Koştu

Zonguldak’ta da öğrenciler Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) heyecanı yaşarken, ayağı kırık olan kız öğrenci arkadaşının yardımı ile sınava gireceği okula geldi.
ÖSYM koordinatörlüğünde gerçekleştirilen YGS için veliler ve öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren okullara akın etti. Sınavın yapılacağı okulların bahçelerinde beklemeye başlayan veliler, Kur-an’ı Kerim okuyarak çocuklarına dua ettiler. Başörtülü kız öğrenciler ise başlarındaki toplu iğnelerin çıkartılmasının ardından sınav salonuna girebildi. Polis ekiplerinin didik didik aradığı öğrenciler, kabul edilmeyen eşyalarını okulun bahçesindeki duvara bıraktı.
Nagihan Arslan isimli bir kız öğrenci ise kırık ayağına rağmen YGS’ye girdi. Kız arkadaşının yardımı sayesinde Yayla Ortaokulu’na gelen Arslan’a üst aramasında görevli polisler yardımcı oldu. Öncelik tanınan Arslan, üst aramasının ardından sınava gireceği salona yöneldi. Arslan, “Ayağım kırık. Ama sınava geldim” diye konuştu.
Tespih, bozuk para, çakmak, toka ve toplu iğneleri bahçedeki duvarın üzerine bırakan öğrenciler, heyecan ve stresle sınav salonunun yolunu tuttu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

EREĞLİ'DEN ELAZIĞ'A DESTEK

Haberi Oku