Kömürspor'dan Vali Bektaş'a ziyaret

Genel 12.07.2019, 16:51 12.07.2019, 16:56
1033
Kömürspor'dan Vali Bektaş'a ziyaret
 
KÖMÜRSPOR YÖNETİMİ MADDİ KRİZİ ÇÖZMEK İÇİN VALİ BEKTAŞ'A ÇIKTI 

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun yönetiminde Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve yönetim kurulu üyeleri Kömürspor'un içinde bulunduğu maddi krizi çözmek için Vali Erdoğan Bektaş'a çıktı. 

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir ve yönetim kurulu üyeleri dün Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ederek kulübün içinde bulunduğu zor durum için destek istedi. 
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, şehirin tek profesyonel takımının isminin silinmesini istemediklerini söyleyerek, imkanların sınırlı ihtiyaçların sınırsız olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Selim Alan ise şehirin bütün paydaşlarını harekete geçirerek Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş yönetiminde ellerinden gelen destekleri vereceklerinin sözün verdi. 

Ziyaretin ardından ise Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'a, maden şehitleri forması takdim etti.  

Vali Erdoğan Bektaş; ''Şehirin tek profesyonel takımının ismninin silinmesini istemiyoruz''


Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, şehirin profesyonel  tek takımın isminin silinmesini istemediklerini belirterek, ''Zonguldak Kömürspor formada da görüyorsunuz bu farklı bir forma. Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve ekibi Bölgesel Amatör Ligden buralara kadar bu işi götürdü. Geçen sezonda iyi mücadele ederek takımı ligde tuttular. Bu işin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Çok yoğun bir destekle ancak ayakta duralabilir. Bizim bu işi götürecek gücümüz yeter mi yetmez mi bilinmez. Ben arkadaşlara başarılar diliyorum. Süleyman bey herhalde bu işin sırrını biliyor. Umarız yolları açık olur. Tabi şehirin profesyonel liglerde temsil edilmesi önemli. Bizimde zayıf noktamız orası. Bizde istiyoruz. Zonguldak Kömürspor adı silinmesin. İhtiyaçlar sınırsız. Allah yardımcıları olsun''şeklinde konuştu. 

Belediye Başkanı Selim Alan; ''Şehirin bütün paydaşlarını harekete geçirerek Kömürspor'u 1.lige çıkarmak istiyoruz''

Belediye Başkanı Selim Alan, şehirin btn paydaşlarını harekete geçirerek Zonguldak Kömürspor'u 1.lige çıkarmak istediklerini ifade ederek, '' Zonguldak Kömürspor hepimizin ortak sevdası. Çocukluğumuzdan buyana büyük bir ketyifle seyrettiğimiz top oynadığım son 4 yılda kulübede kulüp doktorluğunu yaptığım hakketten hepimizin aşkı. Biz istiyoruz ki Zonguldak Kömürsporumuz Süper Ligde olsun. Daha iyi yerlerde olsun. Bölgesel Amatör Ligden bu zamana kadar zor koşullarda geldiler. Sabit bir kar olmadığı için Valililerimizin Belediyelerimizin hayırseverlerimizin ve işadamların desteği ile taşıma suyu ile değirmeni döndürmeye çalışıyoruz. Sayın Valimin söylediği gibi imkanlar kısıtlı ihtiyaçlar sınırsız. Sayın Valimizin destekleri ile bizde Belediye olarak elimizden gelenin fazlasını inşallah yapacağız. Şehirin profesyonel takımı hangi ligdeyse şehirde o ligdedir. Biz inşallah takımımızı 1.lige taşıyarak 1.sınıf bir şehir olacağız. Bana göre böyle bir potansiyel var ama bunu bir kordine etmemiz gerek. İnşallah sayın Valimin önclüğünde Zonguldak olarak Zonguldak sevdalısı olarak bütün paydaşları harekete geçiririz. Herkes gücünün yettiğince destek olur bu takımı eski şaşalı güünlerine geri getiririz''diye konuştu.

Kulüp Başkanı Süleyman Caner; ''Sahaya çıkamama durumumuz var''

Zonguldak Kömüürspor Kulüp Başkanın Süleyman Caner, sahaya çıkamama durumlarının olduğunu söyleyerek, ''Biz göreve geldiğimiz günden beri üst liglere kadar çıkmışsak buralara kadar gelmemize emeği olan görev yapmış Valilerimizdir. Hepsine teşekkür ediyoruz. Ekonomik tabloyu sizde görüyorsunuz geçen seneden daha kötü bir durum var. Bizde buralara geldik derdimizi anlatalım dedik. Hep beraber geldik naparız nasıl çözüm buluruz diye buraya size geldik. Zonguldak'ta tek profesyonel takım Zonguldak Kömürspor. Sahaya çıkamama durumu bile var. Onun için bu değerlendirmek için buraya geldik''dedi. 

Emre Can BayramYorumlar (0)
17
parçalı bulutlu