KÜÇÜK ESNAFIN YÜZÜNE NASIL BAKACAKLAR?

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, parti olarak zincir marketlere karşı küçük esnafın korunması için alınacak önlemlere ilişkin verdikleri önergenin AKP ve MHP’nin ret oyları neticesinde kabul edilmediğini söyledi.

İYİ Parti olarak küçük esnafın yanında olduklarını vurgulayan Erkmen, “Tavrını küçük mahalle esnafının yanında değil de zincir marketlerin yanında koyan AKP ve MHP mahalle esnafının yüzüne nasıl bakacak merak ediyoruz” dedi.

Erkmen yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer verdi; “İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aslan KABAKCIOĞLU tarafından zincir marketlerin kuralsız büyümesinin hem ekonomik dengeleri bozması hem de küçük esnafın yok olmasına sebebiyet verdiği, bu nedenle küçük esnafı, mahalle esnafını koruyucu önlemlerin araştırılıp, alınacak önemlerin belirlenmesi amacıyla verdiği önerge, TBMM’ de AKP ve MHP’ nin oyları ile REDDEDİLDİ.

Büyük hipermarket ve süpermarketlerin şehir merkezlerinde açılış şartlarının belli olmaması, en ücra köşede bile açılış yapmaları, çalışma gün ve saatlerinde bir kısıtlama olmaması, sosyal yapıya bir katkı sunmadığı gerçeği karşısında, mahalle esnafının yok olma tehdidi altında olduğu ve de bir kısmının kapanarak küçük esnafın ortadan kalktığı gerçeği konusunda, mahalle esnafını zincir marketler karşısında güçlü tutmak amacıyla önlemler alınmasının şart olduğu belirtilerek, bu önlemlerin neler olması gerektiğinin araştırılması yönündeki önerge maalesef REDDEDİLDİ.

Küçük esnafın yanında ve onları büyük marketlere karşı koruma altına almak isteyen İYİ Parti’ ye karşılık, bu önergeyi REDDEDEN AKP ve MHP’ nin küçük esnafa bakış açısı da belli oldu. Tavrını küçük mahalle esnafının yanında değil de zincir marketlerin yanında koyan AKP ve MHP mahalle esnafının yüzüne nasıl bakacak merak ediyoruz.

Kamuoyu en iyi şekilde bunu takdir edecek ve gereğini yapacaktır. İYİ Parti olarak zor günler geçiren 2020 yılında yaklaşık 86 bin civarında iş yerini kapatmak zorunda kalan küçük esnafın yanında olmaya, onların sesi olmaya devam edeceğimizi duyururuz.

Bırakalım onlar zincir marketlerden yana olsun, BİZ İYİ PARTİ OLARAK KÜÇÜK ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hakkı doğru 3 hafta önce

i̇ncir marketler küçük esnafı bitirdi

Misafir Avatar
ali baş 3 hafta önce

zincir marketler şehir dışında olmalı

Misafir Avatar
h.b 3 hafta önce

zincir marketler kapanmalı bunları fetö bağlantısı ortaya çıktı

banner228

11 ilde FETÖ operasyonu başladı

Haberi Oku