Küçük protestoculardan ‘masum' istek
Miniklerden ‘çocuk parkı’ eylemi

Zonguldak'ta oyun parkı bulunmayan minik öğrenciler belediye binası önünde eylem yaptı.

Terakki Mahallesi Hüseyin Ekşi Sokakta oyun alanları olmayan 10 öğrenci, ellerinde "Çocuklar geleceğiniz, bize sahip çıkın" ve "Oyun yeri hakkımız söke söke alırız" yazılı dövizler ile Zonguldak Belediyesi önüne gelerek eylem yaptılar.

Çocuklar adına konuşan Ali Bora, mahallelerinde oyun alanları olmadığını ve sadece oyun alanı istediklerini söyledi. Yıllardır söz verilmesine rağmen bu taleplerinin gerçekleştirilmediğini dile getiren Bora, "4 senedir bizi oyalıyorlar. Hep geliyoruz oyun yeri yapacağız diyorlar; ama sonrasında yapmıyorlar. Biz de artık yeter dedik. Çocuklarla protesto yaparak derdimizi belediye başkanına anlatmak istedik. Sokağımızda oyun oynadığımız yere araba çekiyorlar. Top arabalara geldiği zaman bize kızıyorlar, bağırıyorlar ve topumuzu patlatıyorlar" dedi.

Belediye önünde yaklaşık bir saat slogan atan çocuklar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'e seslerini duyurmaya çalıştı. Belediye önüne inen Belediye Başkanı Akdemir, küçük protestocularla  görüşerek konu hakkında çalışma yapacağı sözünü verdi.

Çocuklar ve velilerle görüşen Başkan Akdemir, "Zonguldak'ta çocuk bahçesi yapabilmemiz için belediyenin kendi yeri olması lazım. Ben şimdi hemen baktıracağım. Eğer yer bizim ise sıkıntı olmaz; ama yer bizim değilse yapacak herhangi bir şey yok" ifadesini kullandı.

Çocuklar belediye başkanı ile görüşmelerinin ardından belediye önünden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Yeni transferler imzayı attı

Haberi Oku