Küfürbaz yazarın imza günü iptal edildi Yanlıştan dönüldü
Küfürbaz yazarın imza günü iptal edildi

Yanlıştan Dönüldü

Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 2. Kitap Fuarı’na sosyal medya hesabında CHP’ye küfredip, feminist yürüyüşe katılan kadınları “fahişe” olarak niteleyen Mustafa Sefa Güvenir adlı yazarın davet edilmesiyle ilgili Halkın Sesi’nde çıkan haber üzerine o yazarın imza günü iptal edildi. 

Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğü düzenlenen ve koordinatörlüğünü Barbaros Kutlutaş Ortaokulu Müdürlüğünün yaptığı kitap fuarlarının ikincisi bu hafta başlıyor. 15-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan fuara 11 yazarın yanı sıra “Payitaht” dizisi oyuncusu Ali Nuri Türkoğlu da katılarak öğrencilerle bir söyleşi yapacak. Türk edebiyatının adı bilinen hiçbir yazarına yer verilmeyen fuarda, tüm katılımcıların iktidara yakın isimlerden olması dikkat çekerken,  sosyal medya paylaşımlarında CHP’ye galiz küfürler edip, İstanbul’daki feminist yürüyüşe katılan kadınları “fahişe” olarak niteleyen Mustafa Sefa Güvenir’in davetliler arasında yer alması tepki yaratmıştı. 19 Nisan’da Çaycuma’ya gelerek imza gününe katılacaktı. Kitap fuarı organizasyon sorumlusu Halkın Sesi’nde çıkan haberin ardından yazarı arayarak imza etkinliğinin iptal edildiğini söyledi. 

CHP’LİLERE: “DEYYUSLAR”, SANATÇILARA: “ BOKU YİYİP, DAMAĞINIZI YALANDAN ŞAKLATMAYIN”
Sosyal medya adresinde tam bir AKP militanı olarak paylaşımlar yapan Güvenir, CHP eleştirilerini küfür boyutuna eriştirdiği bir paylaşımında, “Estetikle bambaşka bir hale gelinebilir, bakınız Ajda Pekkan, daha da bakınız CeHaPe... Yok lan şaka şaka, sakın bakmayın, çarpılırsınız mazaallah, Medusa Cadısı gibi deyyuslar! Ajda’ya bakın sadece...” diyerek CHP’lileri “deyyus” olarak niteliyor. Güvenir bir başka paylaşımında, yaşadığı Kadıköy’de seçimi kazanan CHP’li başkanı kutlayan sanatçılara “Pardon da kiminizin seçim gördüğü o perspektifin ardında üst akılın kimliklendirdiği siz sanatçı müspetteleri ‘Bu sadece belediye seçimi deyip, sadeleştirilmiş şeytanlığınızda boku da çikolatayı da kahverengi gördüğünüz içindir ki, boku yiyip, damağınızı yalandan şaklatmayın lezzetli diye, zira dişinizde şehidimin kanı var” diye sesleniyordu.

KADINLARA: “PANKARTLI FAHİŞE”, ABAZAN ERKEKLERE: “BUNLARI ISKALAMAYIN”
8 Mart’ta yapılan feminist yaptığı yürüyüşle ilgili 10 Mart’ta bir paylaşım yapan Güvenir, yürüyüşe katılan kadınları, fahişe olarak nitelemekle kalmıyor, “Sayın Türkiye Abazası, ayıp ulan sizin yaptığınız! Bunca pankartlı fahişeyi ıskalamanız hayretimi şaşırtıyor. Vitrin mankenini profil resmi yapanlara bile yürüyen sizler, damacanaları asansörde bile affetmeyen sizler, "Çok güzel bağyansınız" cümlesini ata sözü haline getiren sizler... Bu ayıp, abazalık şanınıza heç yakişmir. Bakın siz onların elini, ağzını boş bırakıyorsunuz diye, ellerine olmadık pankartlar alıp, olmadık anlarda ıslık çalıp ezan sustuyorlar. Size esefle cıx cıx cıx ve de cıks ceks coks...” diyerek abazan erkekleri feminist kadınlara resmen tecavüze çağırıyor. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TOKİ ve TTK Yetkililerine çağrı yaptı

Haberi Oku