KURUMA BAĞIŞLAYACAKTI, SATAMADI

 KURUMA BAĞIŞLAYACAKTI, SATAMADI

Veteran atlet Ali Olgun Örkiz, Sosyal Hizmetler Kurumuna gelirinı bağışayacağı madalyasını satamadı. Örkiz, madalyasını satamadığı büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

************

Zonguldak'ta 42 yıldır atletizm branşı uğraşan veteran milli sporcusu Ali Olgun Orkiz, Balkan Şampiyonasında elde ettiği 3'üncülük madalyasını en çok değer biçene satarak gelirini Sosyal Hizmetler Kurumuna vereceğini açıklamıştı.  Veteran atlet Örkiz'in bu anlamlı hareketi ise atletizm camiasından büyük takdir toplamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde veteran atletin madalyasını satılmadı. Ali Olgun Orkiz madalyasının satılamadığı için hayal kırılığı yaşadı. Öte yandan hayır severlerin biran önce Örkiz'in madalyasını alarak destek vermesi bekleniyor.

Veteran  atlet Ali Olgun Örkiz, ''Büyük bir uğraş verdiğim Balkan Şampiyonası 3. madalyamı satamadım. Kimse madalyasını satmaya kıyamaz ama ben hayırlı bir işe imza atmak için böye birşey düşündüm.Eğer satılsaydı gelirini Sosyal Hizmetler Kurumuna bağışlayacaktım. Ama olmadı. Halkımız bu konuda çok duyarsız. İnşallah biran önce alıcı çıkarda çocukları sevindiririz. Eğer madalyaya alıcı çıkmazsa satmakdan vazgeçeceğim"diye konuştu.

Emre Can Bayram

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Haberi Oku