Lavuar alanını Zonguldak’a kazandıracağız

Genel 18.05.2019, 18:23 18.05.2019, 18:24
2095
Lavuar alanını Zonguldak’a kazandıracağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait lavuar alanının TTK’dan Milli Emlak’a geçerek Zonguldak’a kazandırılacağının müjdesini verdi.

 

Yıllardır kente kazandırılamayan lavuar alanında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün alın terinin en yoğun bir şekilde verildiği denizin mavisiyle bütünleştiği bir şehirdeyiz. Çok geri kalmış bir şehir. Türkiye Taşkömürü kurumuna ait lavuar alanı görüşmeler  sonucundan takas yönetimiyle Zonguldak’a kazandırıyoruz. Camia alanında Master plan çevresinde 5 yıl içerisinde Zonguldak’a kazandıracağız. Fevkani köprüsünü çıkan kararla netleştireceğiz. Selahattin Cami Karakum üzerinde hayır severler Zongudak’a kazandıracağız.

 

Balkayası alanı bilenen yere toplu konut dairesi ile millet bahçesi olarak Zonguldak’a kazandıracağız. Havzaya Fahmiye mülkiyet sorunu vardı bunu halledilmenin önüne açtık. Yaklaşık bin kişi tapularına kavuştu. 2 B sorununu da hallettik. Bütün ilçelerimize su ve araç desteği sağladık. Bir arıtma tesisine ihtiyacımız var. Bunu da Valiliğimizin desteği ile yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

Emre Can Bayram

Yorumlar (0)
17
açık